Завдяки додатку «Резерв+» 710 тисяч громадян знято з безпідставного «розшуку» – Міноборони

Влада

Завдяки розробленому Міноборони мобільному додатку «Резерв+» для 710 тисяч громадян було скасовано статус «в розшуку», який без юридичних підстав відображався у реєстрі військовозобов’язаних «Оберіг».

Про це повідомила заступниця міністра оборони з питань цифровізації Катерина Черногоренко у Facebook.

Вона пояснила, що військовозобов’язані мали статус «в розшуку», якщо порушували правила військового обліку – наприклад, ігнорували повістки, і в такому випадку ТЦК зверталось до Національної поліції. Проте фактично кількість таких звернень становить близько 25%.

«Згідно з законодавством, такий «розшук» мав свої терміни. Адже до 19 травня адміністративне стягнення могло бути накладене не пізніше двох місяців з дня порушення правил військового обліку. Зараз цей термін – 3 місяці з дня виявлення, але не пізніше одного року з дня вчинення. Так, статус «в розшуку» безпідставно отримали багато військовослужбовців, дані яких не були оцифровані своєчасно», – вказала Чорногоренко.

За її словами, цифрова команда Міноборони виправила цю помилку.

«Якщо вас зняли з «розшуку», до ТЦК звертатись не потрібно… На жаль, в державних реєстрах дійсно багато помилок внаслідок людського фактору. А без «Резерв+» виправити їх було б майже неможливо. Завдяки цифровізації ми усі разом маємо більше можливостей, щоб це змінити», – додала заступниця міністра.

Як повідомлялось, 18 травня 2024 року Міноборони запустило мобільний застосунок «Резерв+» для військовозобов’язаних, призовників та резервістів, в якому вони можуть оновити свої облікові дані.

Нагадаємо:

  • 11 квітня 2024 року Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку. Із документу вилучили норми про демобілізацію військовослужбовців після 36 місяців служби. 16 квітня президент Володимир Зеленський підписав закон.
  • Документ, серед іншого, передбачає, що чоловіки у віці 18-60 років зобов’язані протягом 60 днів оновити свої облікові дані у військкоматі, центрі надання адмінпослуг (ЦНАП) або в електронному кабінеті призовника. Також військовозобов’язані на час дії воєнного стану повинні постійно мати при собі військово-обліковий документ та пред’являти їх на вимогу поліції чи працівників ТЦК.
  • 18 травня 2024 року закон про мобілізацію набув чинності.
  • Кабмін встановив нові правила для військовозобов’язаних, що звертаються до ТЦК. Так, громадян, які самостійно прибули у ТЦК для уточнення своїх даних, не можуть відразу направити на військово-лікарську комісію. Для цього їм мають виписати окрему повістку. Це також стосується і тих, хто прийшов із заявою про надання відстрочки.