Сергій Ротонос з Херсона, колишний «міністр» молодіжної політики і спорту у окупантів, отримав підозру в колабораційній діяльності

Влада
Сергій Ротонос, колаборант
Сергій Ротонос, колаборант

46-річний Сергій Ротонос з Херсона, почесний працівник фізкультури і спорту України, лауреат премії Кабінету Міністрів України за досягнення молоді у розбудові України отримав від Національної поліції заочну підозру в колабораційній діяльності. Перебуваючи на посаді директора херсонського комунального обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» він перейшов на бік ворога і деякий час працював окупаційний міністром молодіжної політики і спорту Херсонщини.

Про це з посиланням на оприлюднену підозру повідомляє Центр журналістських розслідувань.

Слідчі встановили, що 46-річний Ротонос Сергій Олексійович з Херсона добровільно співпрацює з російськими окупантами і працював у незаконно створеному ними міністерстві молодіжної політики і спорту Херсонщини – спочатку в. о. заступника «міністра», а потім в. о. «міністра». Згодом це «міністерство» загарбники розформували і створили на його базі інші незаконні органи влади.

«Своїми активними діями Сергій Ротонос надавав безпосередню допомогу представникам держави-агресора у встановленні та підтриманні їхньої незаконної влади на тимчасово окупованій Херсонщині», – йдеться у тексті підозри.

Сергію Ротоносу інкримінують колабораційну діяльність за ч. 5 ст. 111-1 КК України. Йому світить від 5 до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Сергій Ротонос – почесний працівник фізичної культури і спорту України, лауреат премії Кабінету Міністрів України за особливі досягнення молоді у розбудові України, нагороджений почесними грамотами міністра України у справах сім’ї, молоді та спорту, Національного олімпійського комітету України, голови Херсонської облради, голови Херсонської облдержадміністрації.

До весни 2023 року Ротонос працював директором комунальної установи «Херсонський обласний центр фізичного здоровя населення «Спорт для всіх» Херсонської обласної ради, у 2016-2018 роках був провідним спеціалістом відділу фізкультурно-масової та організаційної роботи управління з питань фізичної культури та спорту Херсонської ОДА.

В 2020 році Ротонос балотувався до Херсонської районної ради від партії Ігоря Колихаєва «Нам тут жити!»

Сергій Ротонос – родич Альони Ротонос, колишньої гауляйтерки села Стара Збур’ївка Голопристанської міської громади Скадовського району Херсонщини. В травні 2023 року їй повідомили підозру в колабораційній діяльності.