Верховний Суд відмовився пом’якшувати вирок Тетяні Абрамович, гауляйтерці села Дудчани на Херсонщині

Влада
Тетяна Абрамович та Ігор Абрамович, колаборанти. Фото: соцмережі

Зменшити вирок 43-річній Тетяні Абрамович, голові окупаційної адміністрації села Дудчани Милівської громади Бериславського району Херсонщини з 8 до 5 років позбавлення волі у касаційній скарзі просив її захисник. Однак Верховний суд України не знайшов підстав для відкриття касаційного провадження.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на ухвалу Верховного Суду від 3 червня.

З касаційною скаргою на заочний вирок Приморського районного суду м. Одеси від 24 січня 2024 року та заочну ухвалу Одеського апеляційного суду від 30 квітня 2024 року щодо 43-річної Тетяни Абрамович, гауляйтерки села Дудчани, звернувся її захисник. Він вимагав зменшити їй покарання до мінімально можливого – 5 років позбавлення волі без конфіскації майна.

Захисник Тетяни Абрамович обґрунтував свою скаргу тим, що його підзахисна раніше не була судимою, вважається багатодітною матір’ю, має на утриманні двох малолітніх дітей і одну неповнолітню дитину. Він вважає призначене судами першої та другої інстанцій покарання гауляйтерці села Дудчани несправедливим і незаконним.

Водночас захисник колаборантки не оспорював вчинення нею кримінального злочину.

Суд визнав доводи захисника безпідставними і нагадав, що скоєний Тетяною Абрамович злочин відноситься до категорії тяжких і що немає жодних обставин, які пом’якшували б покарання для неї.

Тож Верховний Суд відмовив у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою захисника Тетяни Абрамович на вироки судів попередніх двох інстанцій. Ухвала є остаточною й оскарженню не підлягає.

Як повідомляв ЦЖР, захиснику Тетяни Абрамович вдалося в апеляційному суді пом’якшити їй вирок з 10 до 8 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Також їй заборонено обіймати посади в органах влади протягом 13 років, а не 15, як було в оскарженому вироку суду першої інстанції.

ЦЖР повідомляв про перехід Тетяни Абрамович на бік ворога. До призначення її гауляйтеркою вона була безробітною, а її чоловік Ігор Абрамович пішов працювати водієм і «керівником» захопленого сільського комунгоспу.

За допомогою окупантів Тетяна Абрамович захопила будівлю Дудчанського старостату. В ній колаборантка займалась формуванням апарату окупаційної «адміністрації», створювала російську систему пенсійного забезпечення, займалась розселенням у селі російських загарбників, допомагала їм відбирати у односельців автомобілі і здавала патріотично налаштованих людей.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter