США ввели санкції щодо Національного клірингового центру РФ та Мосбіржі: торги доларом та євро зупинено

Влада

До нового санкційного пакету, який застосували Сполучені Штати Америки до Російської Федерації увійшли  Національний кліринговий центр та Московська біржа. Остання вже зупинила торги доларом і євро. 

Про це йдеться в повідомленні Управління з контролю за іноземними активами (OFAC) Міністерства фінансів США.

“Казначейство США націлене на архітектуру російської фінансової системи, яка була переорієнтована на сприяння інвестиціям в оборонну промисловість та придбання товарів, необхідних для продовження агресії проти України.

Санкції застосовані щодо Мосбіржі та Національного клірингового центру, який відповідає, зокрема, за валютні торги. Це фактично означає ізоляцію від доларової системи. Мосбіржа вже оголосила, що з 13 червня припиняє торги доларом та євро.

Санкції поширюються також на п’ять російських банків – Промсвязьбанк, Внешэкономбанк, Сбербанк Росии, ВТБ Банк і ВТБ Капитал Холдинг, а також їхні закордонні представництва. Завдяки новим обмеженням іноземні фінансові установи, які надають послуги російському військово-промисловому комплексу, можуть зіткнутися з вторинними санкціями.

Загалом 12 червня санкції США були застоовані до понад 30 фізичних та 200 юридичних осіб. Вони торкнулись транснаціональних мереж, які працюють з золотом російського виробництва, сприяють продукції безпілотників в Росії, а також допомагають ворогу обходити санкції. І російських виробників військової техніки – від безпілотників до кораблів – та компонентів до неї, компонентів вибухівки, боєприпасів, електроніки. Також під санкціями опинилась низка заводів з ремонту військової техніки.

Нові санкції також розширюють можливості вторинних санкцій, які були введені проти іноземних фінансових установ. Обмеження були введені щодо компаній з Китаю, Туреччини, Казахстану, Киргизстану, Болгарії, Сербії, Південної Африки, ОАЕ, Білорусі та Британських Віргінських островів.

Нагадаємо: 

  • Російські війська під час обстрілів України застосовують балістичні ракети з КНДР Hwasong-11 (KN-23/24). Йдеться про балістичні ракети, які виробляються на території КНДР.
  • 23 лютого 2024 року США запровадили наймасштабніший пакет санкцій проти Росії. Президент США Джо Байден оголосив про запровадження 500 нових обмежень за війну в Україні та за смерть російського опозиційного політика Олексія Навального.
  • 13 січня 2024 року Сполучені Штати Америки запровадили нові санкційні обмеження проти Росії. Під санкції, зокрема, потрапили об’єкти військово-промислового комплексу та активи російського міністерства оборони, зокрема – перевізник кортежів Владіміра Путіна.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter