На Кубу прибули російський атомний підводний човен та інші кораблі флоту з «Цирконами» і «Калібрами». США не вважає це загрозою

Влада

Російський фрегат «Адмірал Горшков» та атомний підводний човен «Казань» у супроводі буксира та паливного судна прибули на Кубу з п’ятиденним візитом, який Москва розглядає як демонстрацію сили на тлі зростання напруги через військове вторгнення в Україну.

За даними Міноборони РФ, підводний човен та фрегат оснащені гіперзвуковими ракетами «Циркон», крилатими ракетами «Калібр» та протикорабельними ракетами «Онікс», повідомили в російському Міноборони.

Зазначається, що незвичайне розгортання російського військово-морського флоту так близько до території Сполучених Штатів сталося після того, як Вашингтон та деякі інші західні союзники України дозволили Києву застосувати свою зброю по цілях у РФ на тлі поновленого російського наступу на північний схід Харківської області.

Гавана розташована за 160 кілометрів від Кі-Веста, що в південному штаті Флорида, де знаходиться американська військово-морська авіабаза.

Буксир маневрує російським атомним підводним човном  «Казань» під час причалювання до гаванської бухти, Куба, 12 червня. REUTERS/Alexandre Meneghini

Буксир маневрує російським атомним підводним човном «Казань» під час причалювання до гаванської бухти, Куба, 12 червня. REUTERS/Alexandre Meneghini

У Білому домі й Пентагоні заявили, що не бачать жодних військових загроз через захід російських військових кораблів у порт кубинської Гавани, пише Reuters.

Радник Білого дому з національної безпеки Джейк Салліван заявив журналістам у середу, що такі військово-морські навчання є звичайними. “Ми бачили подібні речі раніше, і ми очікуємо побачити подібні речі знову, і я не збираюся вбачати в цьому якісь конкретні мотиви”, – сказав Салліван.

Він зазначив, що не має жодних доказів передачі Росією будь-яких ракет на Кубу, але США залишатимуться пильними. “Ми не очікуємо, що щось подібне станеться”, – сказав він, маючи на увазі потенційну передачу зброї.

Заступниця речника Пентагону Сабріна Сінгх сказала, що ці навчання не становлять загрози для Сполучених Штатів.

“Ми відстежували плани росіян щодо цього. Це не несподіванка. Ми бачили, як вони це роблять – подібні заходи в порти були й раніше, і це, знаєте, звичайні військово-морські візити, які ми бачили за різних адміністрацій”, – заявила Сінгх.

Минулого тижня Куба заявила, що цей візит є стандартною практикою для військових кораблів дружніх Гавані країн. Міністерство закордонних справ комуністичного уряду заявило, що флот не має на борту ядерної зброї.