НАТО веде перемовини про приведення ядерної зброї у стан бойової готовності – Столтенберг

Влада
Генсек НАТО Єнс Столтенберг Фото: Reuters

У НАТО обговорюють приведення ядерної зброї у стан бойової готовності та розгортання більшої її кількості перед обличчям зростаючої загрози з боку РФ та Китаю.

Про це в інтерв’ю The Telegraph заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.

Він зазначив, Альянс повинен показати свій ядерний арсенал світу, щоб надіслати пряме послання своїм ворогам. Він додав, що між членами Альянсу проводяться консультації щодо виведення ракет зі сховищ і приведення їх у стан бойової готовності – як засобу стримування.

“Я не буду вдаватися в оперативні деталі щодо того, скільки ядерних боєголовок має бути в бойовому складі, а скільки — на зберіганні, але ми повинні консультуватися з цих питань. Це саме те, що ми робимо”, – сказав Столтенберг.

Генеральний секретар НАТО похвалив союзників за їхній внесок у стримування, в тому числі Нідерланди за нещодавні інвестиції у винищувачі подвійного призначення, які можуть нести американську ядерну зброю.

“Прозорість допомагає донести прямий сигнал про те, що ми, звичайно, є ядерним альянсом. Метою НАТО, звісно, є світ без ядерної зброї, але поки ядерна зброя існує, ми залишатимемося ядерним альянсом, тому що світ, в якому Росія, Китай і Північна Корея мають ядерну зброю, а НАТО не має, є більш небезпечним”, – йдеться в інтерв’ю.

Він попередив, що Китай, зокрема, інвестує значні кошти в сучасні озброєння, в тому числі в свій ядерний арсенал, який, за його словами, зросте до 1000 боєголовок вже до 2030 року.

“А це означає, що в недалекому майбутньому НАТО може зіткнутися з чимось, з чим він ніколи раніше не стикався, а саме з двома ядерними потенційними супротивниками – Китаєм і Росією. Звичайно, це матиме наслідки”, – сказав генсек.

За інформацією глави МЗС Польщі Радослава Сікорського, РФ може тримати в Калінінградській області близько 100 ядерних боєголовок.

  • Господар Кремля Володимир Путін назвав умовою для припинення бойових дій повне виведення українських Збройних Сил з території Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей, частини яких окуповані військами РФ, а також відмова України від вступу до НАТО.