СБУ повідомила про підозру у воєнному злочині гауляйтеру Балицькому за депортацію мешканців окупованої Запоріжчини

Влада
Євген Балицький, гауляйтер окупованої частини Запорізької області Фото: РИА Новости

Окупаційний очільник ТОТ Запорізької області Євген Балицький видав “указ” про примусове видворення за межі ТОТ мешканців, які “посягають на громадську безпеку”. На виконання злочинного указу не менше 50 людей були примусово виселені за межі окупованої території. СБУ повідомила Балицькому про підозру в порушенні законів та звичаїв війни. 

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на підозру, опубліковану на сайті Офісу Генерального прокурора. 

Вже засуджений заочно за колабораційну діяльність та посягання на територіальну цілісність України гауляйтер Запоріжчини Євген Балицький отримав ще одну підозру в порушенні законів та звичаїв війни. 

На окупованій території він створив механізм боротьби з цивільними особами, які не підтримують окупаційну владу. 14 липня 2022 року видав “указ про заходи відповідальності за правопорушення, які посягають на громадський порядок і громадську безпеку”. 

На виконання цього “указу” не менше 50 цивільних людей були примусово переміщені із місця їх постійно проживання на окупованій території Запорізької області. Це мешканці Мелітопольського, Василівського, Пологівського і Бердянського районів.

“Тобто Балицький Є.В., в порушення вимог ст. ст. 27, 29, 33, 47, 49 Женевської Конвенції (IV) про захист цивільного населення під час війни від 12 серпня 1949 року, вчинив примусове переміщення не менше 50 осіб, що перебували під захистом. Таким чином, він підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 КК України – порушенні законів та звичаїв війни”, – йдеться в тексті підозри.

Санкція статті передбачає до дванадцяти років позбавлення волі. 

ЦЖР повідомляв, що загарбники влаштовують показову депортацію людей з проукраїнською позицією. Мешканців ТОТ вивозять за КПП «Василівка» до останнього блокпоста, що контролюється росіянами, на камеру зачитують «вирок» і пішки відправляють на підконтрольну Україні територію.

Проте до блокпоста, який контролює ЗСУ, доходять не всі. Деяких бранців, як от Олену Ягупову, після того як камеру вимкнули, повернули, відправили на примусові роботи та продовжили знущання.