Загальна кількість заброньованих працівників критично важливих підприємств станом на 14 серпня складає 770 тисяч осіб, з них близько 160 тисяч забронювали через портал “Дія”.
Про це повідомила перша віцепрем’єр-міністерка – міністерка економіки Юлія Свириденко, інформує пресслужба міністерства.
Вона зауважила, що найбільш активно бронюють працівників підприємства із Київської, Дніпропетровської та Львівської областей.
Наразі, найбільше працівників заброньовано через портал “Дія” в таких регіонах:
Київ та Київська область – 55 тис.
Дніпропетровська обл. – 16,6 тис.
Львівська обл. – 13,7 тис.
Харківська обл. – 9,7 тис.
Одеська обл. – 7,7 тис.
Із 17 липня 2024 року керівники критично важливих підприємств та підприємств, що забезпечують потреби Сил оборони, отримали можливість забронювати співробітників через портал “Дія”.
Алгоритм бронювання на порталі “Дія” наступний:
- Міністерства, обласні військові адміністрації вносять до Єдиного переліку установ (органів влади, підприємств, організацій) підприємства, установи та організації які, відповідно до законодавства, мають право бронювати працівників;
- керівник компанії, що має право на бронювання своїх працівників, подає на порталі “Дія” списки на бронювання та засвідчує заяву електронним підписом;
- система автоматично перевіряє, чи людина працевлаштована офіційно і чи є її дані в реєстрі “Оберіг”;
- “Дія” протягом доби надсилає сповіщення керівнику про результат розгляду;
- у разі позитивного рішення система автоматично переводить військовозобов’язаного на спеціальний військовий облік на строк дії бронювання. З цього моменту він вважається заброньованим, а інформація про бронювання з’являється в застосунку “Резерв+”.
Згодом витяг про бронювання можна буде завантажити на порталі “Дія” й за потреби роздрукувати. Також за бажанням документи на бронювання можуть бути подані в паперовому форматі. Обидві форми подачі документів матимуть однакову вагу.
Від початку року до виконавчої служби загалом було передано понад 12 тисяч штрафів за порушення військового обліку від ТЦК та СП. Перевірити інформацію про ваші можливі штрафи від ТЦК можна у Опендатаботі.
Аби перевірити, чи не накладено штраф, перейдіть на сторінку сервіса в Опендатаботі, введіть своє ПІБ та дату народження. А для того, щоб не пропустити подібні нові штрафи, підпишіться на безкоштовний моніторинг за ІПН в сервісах Опендатабота — в Telegram/Viber.
Військово-обліковий документ в електронній формі – що сформований у відповідному застосунку мобільного телефона – та роздрукований документ з QR-кодом мають однакову юридичну силу, повідомляли у Міноборони.
Кабмін змінив порядок вручення повісток резервістам та військовозобов’язаним. Тепер представники територіальних центрів комплектації та соціальної підтримки зможуть їх вручати цілодобово.
Нагадаємо:
- 11 квітня 2024 року Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку. Із документу вилучили норми про демобілізацію військовослужбовців після 36 місяців служби. 16 квітня президент Володимир Зеленський підписав закон.
- Документ, серед іншого, передбачає, що чоловіки у віці 18-60 років зобов’язані протягом 60 днів оновити свої облікові дані у військкоматі, центрі надання адмінпослуг (ЦНАП) або в електронному кабінеті призовника. Також військовозобов’язані на час дії воєнного стану повинні постійно мати при собі військово-обліковий документ та пред’являти їх на вимогу поліції чи працівників ТЦК.
- 18 травня 2024 року закон про мобілізацію набув чинності.
- Кабмін встановив нові правила для військовозобов’язаних, що звертаються до ТЦК. Так, громадян, які самостійно прибули у ТЦК для уточнення своїх даних, не можуть відразу направити на військово-лікарську комісію. Для цього їм мають виписати окрему повістку. Це також стосується і тих, хто прийшов із заявою про надання відстрочки.