Бізнесмена Вадима Короля з Каховки на Херсонщині визнали винним у колабораціонізмі і засудили умовно до трьох років тюрми

Влада
Фото: facebook.com/court.shev.kiev

Відомий у Каховці бізнесмен Вадим Король визнаний винним у колабораційній діяльності. Він створив злочинну групу для незаконної реєстрації свого СТОВ «Реал Агро» у окупантів і оформлення договорів з державною російською лізинговою компанією на отримання сільгосптехніки. До цієї групи увійшли інші відомі і впливові люди, у тому числі, бізнесмени і правоохоронці.

Про це з посиланням на вирок Шевченківського районного суду міста Києва від 3 жовтня повідомляє Центр журналістських розслідувань.

Суд визнав відомого в Каховці бізнесмена Короля Вадима Валерійовича, співзасновника СТОВ «Реал Агро» винним у провадженні господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території, у складі організованої групи – за ч.4 ст.111-1 Кримінального кодексу України. Для цього він залучав бухгалтерів, юристів та інших осіб, які допомагали, зокрема, укладати і супроводжувати контракти, в подальшому укладені з державною російською компанією.

Перебуваючи в Києві в липні 2022 року Вадим Король уповноважив Олену Буйнову контролювати фінансову діяльність підприємства на тимчасово окупованій території і вчиняти нотаріально посвідчені дії від імені фактичних власників СТОВ «Реал Агро». Згодом він передав свою 12,5% частку у статутному капіталі підприємства своїй матері Дарії Король, яка за кілька тижнів, перебуваючи в окупованому Мелітополі передала цю частку у власність Анатолію Сікачу.

Решта учасників СТОВ «Реал Агро» в серпні 2022 року за такою ж схемою теж передали свої частки в статутному капіталі загальним розміром 75% від статутного капіталу своїм родичам і довіреним особам.

18 серпня 2022 року в тимчасово окупованій Каховці провели збори учасників СТОВ «Реал Агро» і затвердили зміни в статутному капіталі. Згодом номінальні власники підприємства Олександр Радченко, Анатолій Сікач і Надія Геращенко подали до окупаційних органів влади документи для незаконної реєстрації «Реал Агро» в російській юрисдикції. Фінансові звіти щодо ведення господарської діяльності за окупаційними «законами» представники аграрної компанії подавали до незаконно створеного міністерства сільського господарства Херсонської області і окупаційної адміністрації Херсонщини.

Отримавши контроль над підприємством Вадим Король і Віктор Радченко стали надавати вказівки його номінальному власнику Олександру Радченку. 29 квітня 2024 року внаслідок їхніх дій зареєстроване у окупантів СТОВ «Реал Агро» уклало вісім договорів на отримання лізингу від державної російської лізингової компанії «Росагролізинг».

За цими договорами підприємство отримало у фінансову оренду сільгосптехніку. Одночасно з цим Вадим Король, Олена Буйнова, Василь Мунтян, відомий у Каховці бізнесмен і фігурант публікацій ЦЖР, Віктор Радченко, який працював начальником місцевого відділу Управління захисту економіки в Херсонській області Національної поліції України, Наталія Мирончук і Іляна Юхненко провадили фінансово-господарську діяльність в інтересах держави-агресора з російськими підприємствами, зокрема: ТОВ «ТД «Фрегат», ТОВ «Красногвардейский элеватор» і ТОВ «Ярилаэкспорт». Тим самим, як визнали українські слідчі, вони сприяли сталому функціонуванню об’єктів критичної інфраструктури РФ і відраховували податкові платежі до федерального бюджету РФ.

Вадим Король уклав угоду про визнання своєї винуватості і пішов на співпрацю зі слідством. Тож суд призначив йому умовне покарання – три роки позбавлення волі зі звільненням від відбування основного покарання з випробувальним строком на один рік. Додатково Вадиму Королю заборонено протягом десяти років займати керівні посади на підприємствах, пов’язаних з виробництвом сільськогосподарської продукції.

Вирок ще не набрав законної сили.

Як повідомляв ЦЖР, Херсонський міський суд 30 квітня 2024 року визнав винним у колабораційній діяльності Олександра Голубова, директора ТОВ «Торговий дім «Продексім» і ТОВ «Ланаподове 1» – фірм міського голови Херсона Ігоря Колихаєва. Голубову винесли вирок – 5 років позбавлення волі умовно, з іспитовим строком 2 роки. Суд також відмовився конфісковувати його майно, але оштрафував обидві фірми Колихаєва на 340 тисяч гривень кожну.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter