Життя

П'ятьом колишнім політв'язням, які після обміну з Росією повернулися в Україну, Фонд українського бізнесмена Віктора Пінчука придбав квартири в Києві. Йдеться про кримчан Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Володимира Балуха та...

Читати далі

Священний Синод Православної церкви України (ПЦУ) закликав міжнародну спільноту та українську владу вжити невідкладних заходів, щоб спонукати Росію негайно припинити грубе порушення права на свободу совісті в окупованому Криму, зокрема знищувати храми ПЦУ на півострові.

Будівництво другої черги Каховської ГЕС не пошкодить архітектурну та історичну спадщину Херсонщини. Йдеться про так звану башту Вітовта, яка, на думку вчених, могла бути побудована на кордоні між Великим князівством Литовським та Золотою Ордою у XIV-XV ст.

Кримськотатарському активісту Едему Бекірову, звільненому з російського ув'язнення в окупованому Криму, планують зробити ще одну операцію, він продовжує перебувати в лікарні.

У Балаклії Харківської області чутні вибухи в районі, де знаходяться склади з боєприпасами.

У Херсонській області науковці продовжують досліджувати та встановлювати причину масового мору риби в Дніпро-Бузькому лимані в акваторії кар’єру Херсонського морського торговельного порту поблизу села Рибальче. Водолази обстежили дно водойми, де на початку листопада загинули близько 2 млн особин рибин.

Олександрійський патріархат, який є найстарішим в світі після Вселенського патріархату, офіційно визнав автокефальну Православну церкву України (ПЦУ).

Генконсул України в Ростові-на-Дону Тарас Малишевський зутрівся в ростовському СІЗО з кримськими політв'язнями Наріманом Мемедеміновим, Інвером Бекіровим, Арсеном Джеппаровим, Рефатом Алімовим, Емір-Усеїном Куку, Вадимом Сіруком, Муслімом Алієвим, які є фігурантами сфабрикованої ФСБ «справи кримських мусульман».

Кримськотатарський активіст, один із координаторів громадського об'єднання «Кримська солідарність» Сервер Мустафаєв, який є фігурантом сфабрикованої в окупованому Криму ФСБ другої бахчисарайської «справи кримських мусульман», знаходиться в СІЗО №1 російського Ростова-на-Дону.

Представники французької компанії S.I. Grоup Сonsort Ltd планують перевезти до Франції та утилізувати 65 тон шкідливих пестицидів, що вже 10 років зберігаються поблизу села Дніпровське Білозерського району Херсонської області, на території якої до сьогодні складована четверта частина небезпечних отрутохімікатів від загальної кількості в Україні.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine