Олексій Скопіч, депутат Каховської райради, став заступником окупаційного «міністра» АПК

Південь
Олексій Скопіч, колаборант Фото з соцмереж
Олексій Скопіч, колаборант Фото з соцмереж

Ще один депутат Каховської районної ради Херсонської області, цього разу представник проросійської «ОПЗЖ», 48-річний Олексій Скопіч перейшов на бік окупантів і доріс до заступника «министра агропромышленного комплекса и продовольственной политики». В часи Віктора Януковича він очолював Великолепетиську райдержадміністрацію, в 2019 році був довіреною особою Олександра Вілкула на президентських виборах по округу №184, а останні роки працював у сфері землевпорядкування.

Про це з посиланням на окупаційні пабліки і власні джерела повідомляє Центр журналістських розслідувань.

Як розповіли ЦЖР мешканці окупованої Херсонщини, Скопіч Олексій Васильович, 26 грудня 1974 року народження, ще в 2022 році добровільно перейшов на бік окупантів. Спочатку він очолив окупаційне управління земельних ресурсів Херсонської області. А зараз він працює заступником «министра агропромышленного комплекса и продовольственной политики» Херсонщини. На цій посаді він відповідає за незаконне оформлення землі і іншого майна аграріїв області в російській юрисдикції.

Олексій Скопіч народився в селі Червоноблагодатне Горностаївської громади Каховського району Херсонщини. Закінчив у 2003 році Одеський державний аграрний університет за спеціальністю «Землевпорядкування та кадастр», у 2011 році Одеський регіональний інститут державного управління Академії державного управління при Президентові України – магістр державного управління. Працював помічником комбайнера, електриком у КСП «Іскра» колишнього Горностаївського району. Був спеціалістом і начальником районного відділу земельних ресурсів, начальником відділу організаційної та кадрової роботи райдержадміністрації. Працював заступник начальника Головного управління Держкомзему у Херсонській області. 

Колаборант Олексій Скопіч на зустрічі з аграріями в окупованому Скадовську, листопад 2023 року. Фото з окупаційних пабліків

Колаборант Олексій Скопіч на зустрічі з аграріями в окупованому Скадовську, листопад 2023 року. Фото з окупаційних пабліків

З березня 2011 року по березень 2014 року Олексій Скопіч очолював Великолепетиську районну державну адміністрацію. З 2016 року займався бізнесом у сфері послуг землевпорядкування і кадастру. Мешкає у Великій Лепетисі Каховського району.

Скопіч керував районною організацією Партії регіонів у Великій Лепетисі, був членом партії «Опозиційний блок». У 2020 році обраний депутатом Каховської райради від «ОПЗЖ», де очолює постійну депутатську комісію з питань територіальних громад та розвитку територій.

На президентських виборах 2019 року Скопіч на окрузі №184 був довіреною особою кандидата Олександра Вілкула, який зараз очолює військову адміністрацію Кривого Рога Дніпропетровської області.

Як повідомляв ЦЖР, на бік окупанта перейшли депутати Каховської районної ради Ігор Дикуха, від партії міського голови Херсона Ігоря Колихаєва «Нам тут жити!» та двоє обранців від президентської партії «Слуга народу» Аліна Кліщевська і Вадим Сайдулаєв.