Олексій Скопіч, депутат Каховської райради на Херсонщині, про якого писав ЦЖР, отримав підозру в колабораційній діяльності

Південь
Олексій Скопіч, колаборант Фото з соцмереж

Херсонська обласна прокуратура 28 листопада заочно повідомила про підозру в колабораційній діяльності 48-річному Олексію Скопічу, депутату Каховської районної ради від «ОПЗЖ», фігуранту публікацій ЦЖР. За перехід на бік ворога і роботу в окупаційному «министерстве агропромышленного комплекса и продовольственной политики Херсонской области» йому світить від п’яти до десяти років позбавлення волі.

Про це з посиланням на текст підозри повідомляє Центр журналістських розслідувань.

Слідчі встановили, що 48-річний Олексій Скопіч, мешканець селища Велика Лепетиха Каховського району Херсонщини, депутат Каховської райради від проросійської «ОПЗЖ» добровільно перейшов на бік ворога і з вересня 2022 року став працювати начальником відділу земельних відносин департаменту племінного тваринництва, рослинництва та земельних відносин незаконно створеного окупантами «министерства агропромышленного комплекса и продовольственной политики Херсонской области». В листопаді 2022 року він очолив вказаний «департамент». 

За скоєний злочин Скопічу заочно повідомлено про підозру в колабораційній діяльності за ч. 5 ст. 111-1 ККК України. Йому світить від 5 до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Про перехід Олексія Скопіча на бік ворога повідомляв ЦЖР. Зараз колаборант працює заступником «министра агропромышленного комплекса и продовольственной политики» Херсонщини. На цій посаді він відповідає за незаконне оформлення землі і іншого майна аграріїв області в російській юрисдикції.

Олексій Скопіч народився в селі Червоноблагодатне Горностаївської громади Каховського району Херсонщини. Закінчив у 2003 році Одеський державний аграрний університет за спеціальністю «Землевпорядкування та кадастр», у 2011 році Одеський регіональний інститут державного управління Академії державного управління при Президентові України – магістр державного управління. Працював помічником комбайнера, електриком у КСП «Іскра» колишнього Горностаївського району. Був спеціалістом і начальником районного відділу земельних ресурсів, начальником відділу організаційної та кадрової роботи райдержадміністрації. Працював заступник начальника Головного управління Держкомзему у Херсонській області. 

З березня 2011 року по березень 2014 року Олексій Скопіч очолював Великолепетиську районну державну адміністрацію. З 2016 року займався бізнесом у сфері послуг землевпорядкування і кадастру. 

Скопіч керував районною організацією Партії регіонів у Великій Лепетисі, був членом партії «Опозиційний блок». У 2020 році обраний депутатом Каховської райради від «ОПЗЖ», де очолює постійну депутатську комісію з питань територіальних громад та розвитку територій.

На президентських виборах 2019 року Скопіч на окрузі №184 був довіреною особою кандидата Олександра Вілкула, який зараз очолює військову адміністрацію Кривого Рога Дніпропетровської області.