Російський єпископ з військовою освітою керуватиме церквами на окупованій Запоріжчині

Південь
Єпископ Феодор
Єпископ Феодор

Росіяни використовують релігію як додатковий спосіб контролю та важіль тиску на мешканців окупованих територій. Синод російської православної церкви призначив управляти парафіями і монастирями на ТОТ Запорізької області єпископа з Чувашії, спадкового військового, який закінчив військово-медичну академію

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на відкриті джерела.

Згідно рішення Синоду РПЦ, “на прохання священослужителів і мирян” та через те, що архієпископ Запорізький і Мелітопольський Лука “не має доступу” до церков на ТОТ, управління парафіями та монастирями на територіях Веселівського, Кам’янсько-Дніпровського, Мелітопольського та Михайлівського районів, а також міст Мелітополь та Енергодар Запорізької області передано єпископу, керуючому Бердянською єпархією Російської православної церкви. 

Цим же рішенням Керуючим Бердянською єпархією призначили преосвященного єпископа Алатирського і Порецького Феодора.

Єпископ Феодор (в миру Алєксандр Міхайловіч Бєлков) народився в родині військовослужбовця, навчався у військово-медичному виші і до 1998 року служив у Збройних силах РФ.

Після звільнення з армії закінчив духовне училище та семінарію, вже як священнослужитель багато уваги приділяв взаємодії з військовими та силовиками РФ – був керівником відповідного єпархіального відділу в Чебоксарах. 

На окуповану Запоріжжчину Бєлкова переведено з Чувашії.

В рішенні Синоду також вказано, що релігійні установи приписують до Бердянської єпархії тимчасово “до зміни воєнно-політичної обстановки”.

Єпископ Феодор змінив на чолі Бердянської єпархії єпископа Луку (в миру Волчков Андрєй Євгеньєвіч), який керував єпархією з 16 травня 2023 року. Після призначення Феодора Лука був переведений керувати Біробіджанською єпархією. Коментуючи перестановку єпископів, телеграм-канал БердянсЬк Сьогодні пише з посиланням на місцевих жителів, що єпископ Лука в Бердянську зловживав у власних цілях грошима, які спрямовували з Москви на «відновлення віри». 

В березні 2023 року росіяни відібрали майно Бердянської єпархії УПЦ (МП) та заявили про її підпорядкування Російській православній церкві. 

В листопаді 2022 року окупанти викрали греко-католицьких священиків Івана левицького та Богдана Гелету з Бердянська. Їх і досі тримають у полоні.

На ТОТ Запорізької області піддаються утискам будь-які релігійні організації окрім тих, що пішли на співпрацю з окупантами. Детальніше про це можна прочитати в матеріалі ЦЖР “Бог один. Але є нюанс”