Пенсіонерку Людмилу Кулакову, яка працювала на окупантів у Комишанах на Херсонщині, засудили за колабораціонізм

Південь

Людмила Кулакова, колишня інспекторка Комишанської селищної ради, яка добровільно перейшла на бік ворога і працювала під керівництвом гауляйтера селища Олександра Фатєєва, визнана винною в колабораційній діяльності. Вирок – заборона протягом 10 років обіймати посади в органах влади, без конфіскації майна.

Про це йдеться у вироку Херсонського міського суду від 12 березня, повідомляє Центр журналістських розслідувань.

Суд встановив, що пенсіонерка Кулакова Людмила Леонідівна уродженка і мешканка селища Комишани Херсонської міської громади не пізніше червня 2022 року добровільно перейшла на бік ворога. Оскільки вона мала багаторічний досвід роботи державного службовця як колишня інспекторка Комишанської селищної ради, загарбники призначили її працівницею до окупаційної адміністрації Комишан. Вона працювала під керівництвом гауляйтера Олександра Фатєєва, свого колишнього шефа, ексселищного голови. 

«Людмила Кулакова збирала особисті дані і копії документів мешканців селищ Комишани, Зимівник, Приозерне і Благовіщенське, брала участь у видачі так званої гуманітарної і матеріальної допомоги, пенсій від окупаційної влади. Вона забезпечувала схоронність майна окупаційної адміністрації, яке 15 листопада 2022 року за актом передала представникам законної української влади», – вказано у вироку суду.

Сама Кулакова повністю визнала свою вину і пішла на співпрацю зі слідством. 

Суд кваліфікував скоєний нею злочин як колабораційна діяльність за ч. 2 ст. 111-1 КК України. Вирок – позбавлення права обіймати посади в органах влади і займатися діяльністю, пов’язаною з наданням публічних послуг протягом 10 років без конфіскації майна.

  • Як повідомляв ЦЖР, Івано-Франківський міський суд 29 листопада 2023 року виніс заочний вирок 53-річній Ларисі Лавровій, директорці Микільського закладу дошкільної освіти «Джерельце» Дар’ївської громади Херсонського району, про яку не раз писав ЦЖР. Суд визнав її винною в колабораційній діяльності і засудив на два роки позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади протягом 10 років.