Два роки позбавлення волі: суд визнав винною в колабораціонізмі Ларису Лаврову, директорку дитсадка на Херсонщині, про яку писав ЦЖР

Влада
Лариса Лаврова, колаборантка. Фото: скріншот відео російських пропагандистів

Івано-Франківський міський суд 29 листопада виніс заочний вирок 53-річній Ларисі Лавровій, директорці Микільського закладу дошкільної освіти «Джерельце» Дар’ївської громади Херсонського району, про яку не раз писав ЦЖР. Суд визнав її винною в колабораційній діяльності і засудив на два роки позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади протягом 10 років.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на вирок суду.

Суд встановив, що Лариса Лаврова, уродженка м. Сарканд Республіки Казахстан, будучи директоркою Микільського закладу дошкільної освіти «Джерельце» Дар’ївської сільської територіальної громади добровільно погодилася на співпрацю з окупаційною владою в липні 2022 року і впроваджувала російські стандарти освіти у своєму закладі. 

«Лариса Лаврова зайняла посаду директора незаконно створеного «Никольського заведения дошкольного образования «Джерельце». Вона впроваджувала стандарти освіти держави-агресора, здійснювала пропаганду збройної агресії проти України, вилучила українську мову та всі україномовні дисципліни з дошкільної програми, запроваджувала російську мову, історію Росії, мілітаризувала освіту дітей, схиляла працівників закладу до співпраці, переслідувала підлеглих, які публічно виявляли українську національну ідентичність», – вказано у вироку суду.

Розгляд справи здійснювався за відсутності обвинуваченої, оскільки вона переховувалася від слідства на окупованій території.

Про співпрацю Лариси Лаврової з окупантами ЦЖР повідомляв у вересні 2022 року.

Натомість, за даними з державного реєстру юридичних осіб, вона досі є законною директоркою Микільського дитсадка. Перед звільненням правобережної Херсонщини від окупантів вона втекла з Микільського разом із росіянами.

Суд 29 листопада заочно визнав Ларису Лаврову винною у злочині, передбаченому ч.3 ст.111-1 КК України і призначив їй покарання: 2 роки позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій, у закладах освіти, органах державної влади і місцевого самоврядування строком на 10 років. Строк відбування покарання рахуватиметься з моменту її фактичного затримання для виконання вироку.

Як повідомляв ЦЖР, найбільше зрадників у Дар’ївській громаді виявилося саме в селі Микільське, де на бік ворога перейшли всі співробітники старостату, директорки сільського ліцею Оксана Кривенкова і дитсадка «Джерельце» Лариса Лаврова, а також значна частина їхніх підлеглих. Попри всі обіцянки окупантів запустити повноцінну роботу цих навчальних закладів, освітній процес там не протривав й одного місяця, а освітян-колаборантів і майно захоплених закладів вивезли в невідомому напрямку.

17 липня 2023 року Івано-Франківський міський суд виніс заочний вирок Оксані Кривенковій, директорці Микільського ліцею. Він визнав її винною в колабораційній діяльності і покарав на три роки позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади протягом 15 років. Це максимальне покарання за інкримінований їй злочин.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter