Міноборони РФ створило «воєнкомат» на окупованій частині Запорізької області

Новини
Дмітрій Кучабскій, в.о. «военного комиссара Запорожской области». Фото: Лента.ру

Росіяни продовжують створювати незаконні органи влади на окупованій частині Запорізької області. Наприкінці липня в російському «Едином государственном реестре юридических лиц» (ЕГРЮЛ) з’явилася інформація про утворення «Федерального казенного учреждения «Военный комиссариат Запорожской области». Засновником установи є Міноборони РФ.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на інформацію ЕГРЮЛ.

Росіяни формують мережу органів Міноборони на окупованій території Запорізької області. Наприкінці липня 2023 року в ЕГРЮЛ з’явилася інформація про реєстрацію «Запорожского военного комиссариата».

Виконуючим обов’язки керівника призначено підполковника Дмітрія Дмітрієвіча Кучабского, який до цього був воєнкомом Єврейської автономної області РФ, а ще раніше заступником воєнкома Амурської області.

Окупаційний воєнкомат зареєстровано у Мелітополі за адресою вул. Карла Маркса (Михайла Грушевського), 5. В комплексі приміщень за цією адресою до повномасштабного вторгнення розміщувалася Мелітопольська міська рада та редакція місцевого ЗМІ. 

Тепер тут зареєстровані і адміністрація окупаційного правітєльства, і «народноє ополчєніє», і адвокатська палата.

Але фактично, «ополчєніє», наприклад, знаходиться за адресою вул. Михайла Грушевського, 35, де до повномасштабного вторгнення розміщався Територіальний центр комплектації та соціальної підтримки. Тому, ймовірно, і воєнкомат не розміщується за адресою реєстрації.

В червні 2023 року гауляйтер Запорізької області Євген Балицький повідомив, що в Запорізькій області почали працювати 44 військово-облікові столи. На військовий облік на той момент за заявами гауляйтера, вже було поставлено 1500 мешканців ТОТ.

Мешканців ТОТ заохочують вступати до так званих «добровольческих батальйонов», «казачьих отрядов» та в «народноє ополчєніє», які фактично є незаконними збройними формуваннями та вже воюють проти України.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter