На ТОТ Запоріжчини росіяни заборонили мешканцям без аусвайса РФ працювати за більш ніж 30 професіями

Південь
Для працевлаштування потрібен російський паспорт. Фото: Скрін з відео окупаційного Телеграм

Росія продовжує примусову паспортизацію на ТОТ. Гауляйтер окупованої Запоріжчини Євген Балицький розширив перелік професій, де не можуть працювати мешканці захоплених територій, які не отримали російські паспорти. Відтепер негромадянам РФ не можна працювати не тільки в сфері освіти чи пасажироперевезень, а й у сфері виробництва харчових продуктів і напоїв, видобутку корисних копалин, оптової торгівлі, оренди.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на заяву  гауляйтера.

Заборона для суб’єктів господарювання брати на роботу у певних сферах людей без громадянства РФ, навіть якщо вони отримали патент на трудову діяльність, регламентується “указом”, підписаним Балицьким у лютому 2024 року. Відповідно до нього без паспорта РФ не можна було влаштуватися на роботу в освітні заклади чи в сферу пасажироперевезень. 

Тепер перелік розширився ще на більш ніж 30 найменувань. Під заборону потрапила діяльність у сфері виробництва харчових продуктів і напоїв, видобутку корисних копалин, оптової торгівлі, оренди та лізингу, а також у низці інших напрямів. 

Примусову паспортизацію гауляйтер пояснює “безпекою” та “економічною доцільністю”.

“Насамперед це питання безпеки та чіткого правового регулювання перебування іноземних осіб на території Російської Федерації. Трудова міграція не повинна нести ризиків для економіки Запорізької області, а також для безпеки та інтересів росіян”, – повідомив гауляйтер в своєму телеграм-каналі.

  • У лютому 2024 року гауляйтер Запоріжчини Євген Балицький своїм “указом” заборонив мешканцям захопленої території, які не отримали російських паспортів, працювати в освітній сфері, сфері транспортних перевезень та займатися діяльністю з підбору персоналу.
  • На ТОТ Запорізької області мешканців, які не отримали громадянство РФ, прирівнюють до мігрантів і застосовуватимуть до них міграційне законодавство РФ. У разі, якщо мешканці відмовляються від російського паспорту і уникають постановки на міграційний облік, вони можуть бути депортовані. Окупанти тиснуть щодо оформлення громадянства як і на самих мешканців, так і на роботодавців, повідомляючи про штрафи у разі, якщо на підприємстві виявляють робітників, що не перебувають на міграційному обліку.