Викрадених окупантами у Мелітополі Яніну Акулову, Антона Жуковського та Дмитра Сергєєва росіяні засудили за «тероризм»

Південь
Яніну Акулову, Антона Жуковського та Дмитра Сергєєва засудили за тероризм в Ростові-на-Дону

Яніну Акулову, Антона Жуковського та Дмитра Сергєєва, викрадених в окупованому Мелітополі в 2022 році, звинуватили в тероризмі, організації терористичної спільноти, незаконному виготовленні вибухівки та зберіганні зброї й боєприпасів. Чоловікам присудили по 15 років позбавлення волі, жінці – 9 років. 

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на повідомлення прес-служби Південного окружного воєнного суду.

Російські силовики захопили Яніну Акулову, Антона Жуковського та Дмитра Сергєєва в окупованому Мелітополі в жовтні 2022 року. Наприкінці листопада в соцмережах поширили відео, де українці “зізнаються” у нібито “співпраці з українськими спецслужбами та підготовці теракту – вибуху на Ризькому ринку в Мелітополі”. А також в тому, що вони “нібито 18 вересня підірвали автомобіль, у якому перебували громадянин РФ Михайло Щетинін, так званий начальник адміністративно-господарського відділу міністерства майнових та земельних відносин Запорізької області України та громадянин РФ Сєргєй Горбунов, так званий “в.о. заступника директора” служби державної реєстрації та кадастру”.

На відео обличчя викрадених заблюрені, а Яніна Акулова до того ж ще і в медичній масці, ймовірно, щоб не було видно слідів тортур.

В матеріалах “справи”, сфабрикованої окупантами, про підрив автомобіля вже не йдеться. 

Жуковський і Сергєєв нібито “за наводкою невстановленого співробітника українських спецслужб відшукали схованку з вибуховою речовиною та вибуховим пристроєм, а також вогнепальну зброю”. А 11 жовтня 2022 року на легковому автомобілі, яким керувала Яніна Акулова, перевезли до місця майбутнього теракту необхідні для виготовлення складові частини вибухового пристрою, однак не змогли вчинити теракт, оскільки були затримані окупантами.

Південний окружний воєнний суд в Ростові-на-Дону засудив Жуковського та Сергєєва до 15 років позбавлення волі у виправній колонії суворого режиму та штрафу в розмірі 800 тисяч рублів. Яніну Акулову – до 9 років у колонії та 700 тисяч рублів штрафу.

  • На початку квітня 2024 року Південний окружний військовий суд в російському Ростові-на-Дону виніс вирок викраденим в окупованому Мелітополі Маргариті Харенко та Сергію Авраменку. Їх обвинуватили в участі у «терористичній спільноті», екстремізмі та шпіонажі. Жінку засудили до 20 років позбавлення волі, чоловіка – до 16 років.