Олену Гарановську з Великої Лепетихи окупанти назвали «вчителькою року» під керівництвом продавчині Валентини Клепко

Південь
Колаборантка Олена Гарановська (з дипломом у руці), праворуч від неї Наталя Ващенко, ліворуч - Валентина Клепко (в окулярах)
Колаборантка Олена Гарановська (з дипломом у руці), праворуч від неї Наталя Ващенко, ліворуч - Валентина Клепко (в окулярах)

Колаборантку Олену Гарановську окупанти назвали переможницею муніципального етапу конкурсу «Учитель года России – 2024». Вона працює вчителькою у захопленому Великолепетиському опорному ліцеї Каховського району Херсонщини. Зараз цей заклад «очолює» Валентина Клепко, яка раніше торгувала на місцевому базарі кукурудзою і туалетним папером.

Центр журналістських розслідувань розповідає, що відомо про зрадників від освіти у Великолепетиській громаді.

Гарановську Олену Вікторівну російські окупанти назвали переможницею муніципального етапу конкурсу «Учитель года России – 2024». Вона – мешканка села Миколаївка Рубанівської сільської громади Каховського району Херсонщини, де не один рік працювала вчителькою математики місцевого освітнього комплексу. 

Як розповіли джерела ЦЖР, Олена Гарановська перейшла на бік ворога з перших днів окупації, їздила на курси підвищення «кваліфікації» до Криму, возила дітей до окупованого півострова дітей у «табори відпочинку». Після незаконного відкриття окупантами школи на базі захопленого опорного ліцею у Великій Лепетисі наприкінці осені 2022 року, Гарановська пішла до неї працювати вчителькою початкових класів.

«У наступному етапі конкурсу вчителів Олена Гарановська посіла почесне 4 місце. Це величезне досягнення, яким можна пишатися», – написали про неї в окупаційних пабліках.

Очолює цю так звану «Великолепетихскую школу» колаборантка Клепко Валентина Володимирівна, 8 серпня 1977 року народження. На посаді «директора» вона замінила іншого зрадника Миколу Барановського, про якого не раз писав ЦЖР.

«Валя Клепко ніякого відношення до освіти взагалі не має. Вона торгує майже 20 років, має на базарі у Великій Лепетисі «точку». Скільки пам’ятаємо, Валя продавала там кукурудзу і туалетний папір», – розповіли ЦЖР мешканці громади.

Сам окупаційний відділ освіти у Великій Лепетисі зараз очолює Ващенко Наталя Іванівна, 27 вересня 1976 року народження. До великої війни вона працювала секретаркою у місцевому відділі Національної поліції України.

За словами місцевих, Наталя Ващенко, не маючи відповідної освіти і не володіючи жодною іноземною мовою, крім російської, спочатку працювала вчителькою англійської в захопленому селищному ліцеї. Потім вона завела любовний роман з російським військовим, після чого пішла «на підвищення».

  • Як повідомляв ЦЖР, на початку квітня 2024 року дрони атакували автомобіль і будинок Ольги Барановської, голови окупаційної адміністрації селища Велика Лепетиха. Вона потрапила до лікарні, але, на жаль, вижила. Загарбники заявили загалом про п’ятьох «трьохсотих». Також дрон атакував машину посадовця окупаційної адміністрації Каховки.