У Сенцова влаштували багатогодинний медичний консиліум

Життя

У політв’язня в РФ українського режисера Олега Сенцова провели тривалий консиліум за участю лікарів.

Про це повідомила у Facebook російський журналіст Вікторія Івлєва, передає Центр журналістських розслідувань.

«Сьогодні у нього був багатогодинний консиліум із запрошенням лікарів з місцевої лікарні», – написала вона.

За словами Івлєвої, в Лабитнангі, як і раніше, знаходиться єпископ Григорій Міхнов-Вайтенко, який домагається зустрічі з Сенцовим.

«У суботу та неділю побачення за розпорядком колонії заборонені, але єпископ не залишає надії потрапити до Олега на початку тижня, якщо за вихідні дні не відбудеться якогось неймовірного дива», – каже журналістка.

Як повідомляє «Інтерфакс-Україна», у п’ятницю президент Франції Емманюель Макрон спитав про здоров’я Сенцова у президента РФ Володимира Путіна під час їхньої телефонної розмови. Той пообіцяв йому «незабаром» надати цю інформацію.

При цьому французький лідер закликав Росію знайти «гуманітарне рішення» щодо Сенцова.

Водночас спеціальний представник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер написав у Twitter, що закликає Росію терміново звільнити українського режисера Олега Сенцова.

«Росія повинна звільнити Олега Сенцова, перш ніж на її руках буде ще одна смерть», – йдеться у твіті.

Волкер припустив, що «визнання» свідків у справі Олега, швидше за все, були отримані під тортурами. «Росія повинна бути краще це», – зазначив він.

Нагадаємо, з дозволу Олега Сенцова в мережі опубліковані його фотографії з російської колонії. Стан здоров’я українського політв’язня, який тримає голодовку з вимогою звільнити всіх українських в’язнів Кремля, знову погіршився, у нього стався третій криза.