Як отримати і користуватися електронною довідкою переселенця

Життя
Фото: mariupolnews.com.ua

Кабінет міністрів України ввів електронну довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеного особи (ВПО). Переселенці, які отримали в установленому порядку довідку ВПО, матимуть відображення в електронному вигляді всієї інформації, яка є в цій довідці. Для цього потрібно лише встановити мобільний додаток «Дія» та пройти електронну аутентифікацію.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

Електронна довідка ВПО буде включати наступні дані:

прізвище, ім’я та по батькові її власника;
підлога;
інформацію про документи, що підтверджують особу;
зареєстроване і фактичне місце проживання.

Е-довідку ВПО можна пред’являти за місцем вимоги без додаткового пред’явлення її паперового аналога.

«Це значно полегшить життя ВПО. Адже зараз цю паперову довідку люди змушені носити з собою і надавати для отримання щомісячної адресної допомоги на прожиття і оплату комунальних послуг, в банки для отримання субсидій, отримання гуманітарної допомоги, для голосування. Але тепер досить мати тільки телефон, де встановлено додаток «Дія» та автоматично відображається е-довідка ВПО», – зазначив заступник міністра з питань реінтеграції ТОТ України Снавер Сейтхалілев.

Як повідомили в Міністерстві з питань цифрової трансформації, спочатку інтерактивна довідка ВПО з’явиться в бета-тесті в мобільному додатку «Дія». Пізніше на порталі «Дія» буде доступна послуга замовлення такої довідки онлайн.

Статус внутрішньо переміщеного особи (ВПО) підтверджується відповідною довідкою, яка підтверджує факт внутрішнього переміщення і постановки на облік переселенця. Довідка ВПЛ діє безстроково і видається безкоштовно, а зазначена в ній адреса тимчасової реєстрації не заноситься в паспорт, тобто не є постійною пропискою.

Нагадаємо:

  • Правозахисники дали рекомендації, як вимушені перселенці з Донбасу та Криму можуть отримати довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (ВПО) для дитини у період карантину.
  • Правозахисники пояснили, куди мають звертатись внутрішньо переміщенні особи у разі втрати чи псування свідоцтва про народження, та які документи вони мають подавати. Такі питання досить часто турбують переселенців, які терміново покинули власну домівку та наразі фактично не мають доступу до оригіналів документів через закриті КПВВ.
  • Переселенці з Донбасу тепер можуть оформити паспорт у найближчому підрозділі Державної міграційної служби (ДМС) за фактичним місцем проживання чи перебування особи. Саме такий порядок оформлення документів, що посвідчують особу, з 2014 року діє для ВПО з окупованого Криму.