У ПФУ повідомили подробиці про блокування пенсій переселенців в Ощадбанку

Життя
соцвыплаты

Пенсійний фонд України (ПФУ) може призупинити виплати пенсіонерам, які понад рік не отримували пенсії з поточного рахунку в банку або їх пенсії в цей період виходили за дорученням. У багатьох пенсіонерів не було можливості потрапити в відділення Ощадбанку і зняти пенсію в зв’язку з закриттям КПВВ рік тому і блокуванням їх угрупованнями «Л-ДНР» у частині пенсіонерів-внутрішньо переміщених осіб, які проживають на тимчасово непідконтрольних уряду територіях. Люди стали отримувати повідомлення ПФУ з вимогою пройти ідентифікацію, не дивлячись на діючу відстрочку її проходження через карантин.

Про це повідомляють «Новости Донбасса» з посиланням на відповідь ПФУ.

У ПФУ пояснили, що в разі тривалого неотримання пенсіонерами виплат керуються Порядком виплати пенсій та грошової допомоги через поточні рахунки в банках, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.1999 № 1596 (далі – Порядок).

Пунктом 16 цього Порядку передбачено, що якщо суми пенсії виходять за дорученням більше одного року або не виходять з поточного рахунку більш одного року, уповноважений банк зобов’язаний повідомити про це відповідний орган Пенсійного фонду не пізніше 28 числа місяця, в якому виникли такі обставини.

При цьому одержувач повинен подати нову заяву в орган Пенсійного фонду за вимогами, визначеними в пункті 10 цього Порядку. Ними, зокрема, передбачено наступне:

  • заяву про виплату пенсії на рахунок в банку подається одержувачем особисто до органу Пенсійного фонду України за зазначеним у заяві місцем фактичного проживання одержувача в населеному пункті в межах України;
  • заяву також може прийматися органом ПФУ через установи уповноваженого банку;
  • заява приймається за умови пред’явлення паспорта громадянина України або іншого документа, що посвідчує особу та підтверджує вік, і визначеного законодавством документа, необхідного для з’ясування місця проживання особи.

Згідно з пунктом 17 Порядку, якщо суми пенсії та грошової допомоги виходять з використанням платіжної картки, термін дії якої перевищує один рік, і протягом року за такою платіжною карткою не проводилися видаткові операції особисто одержувачем, а банком протягом року не проводилася фізична ідентифікація особи, уповноважений банк повідомляє про це відповідний орган Пенсійного фонду України.

У такому випадку орган Пенсійного фонду України забезпечує проведення ідентифікації і верифікації особистості на підставі пред’явленого (в обов’язковому порядку) одержувачем особисто паспорта громадянина України або іншого документа, що посвідчує особу та підтверджує вік, і визначеного законодавством документа, в якому зазначено відомості про місце проживання пенсіонера.

«З урахуванням викладеного, зазначені вище вимоги можуть бути застосовані до пенсіонерів (в тому числі з числа внутрішньо переміщених осіб), які отримують пенсію через поточні рахунки в банках, у разі надходження до органів Пенсійного фонду України інформації, зокрема, від АТ» Ощадбанк «про те, що з поточних рахунків таких пенсіонерів суми пенсії не виходять більше одного року або виходять за дорученням більше одного року», – відзначили в Пенсійному фонді.

Юристи роз’яснили, як отримати компенсацію сум пенсії, яка не була виплачена у 2018 році через порушення строків проходження фізичної ідентифікації особи, а також хто має право на компенсацію за порушення строків виплати пенсії, як її отримати та чим керуватися на практиці.

Як повідомлялось, в Ощадбанку пояснили, які операції можна провести без особистої присутності пенсіонера-переселенця, оскільки через тривалий карантин і закритих КПВВ багато пенсіонерів зі статусом внутрішньо переміщеної особи (ВПО), які живуть на окупованому Донбасі, не можуть потрапити в відділення Ощадбанку на підконтрольній українській влади території.

Ощадбанк продовжив дію платіжних карток переселенців, термін дії яких спливає під час карантину, до 1 травня 2021 року.

Нагадаємо:

  • ВПО за послугу СМС-інформування в Ощадбанку оплачують 7 грн на місяць. Крім того, з 1 грудня вони можуть знімати пенсії без комісії у банкоматах та відділеннях банку.
  • Ощадбанк роз’яснив, в яких випадках інформація про внутрішньо переміщених осіб передається до Пенсійного фонду України для перевірки.
  • Ощадбанк призупинив знищення карт пенсіонерів-переселенців, які ті не отримали через заблоковані ОРДЛО пункти пропуску: багато пенсіонерів з березня 2020 року не можуть потрапити на підконтрольну української влади територію.