В Ощадбанку пояснили, які операції можна провести без присутності пенсіонера-переселенця

В Ощадбанку пояснили, які операції можна провести без особистої присутності пенсіонера-переселенця, оскільки через тривалий карантин і закритих КПВВ багато пенсіонерів зі статусом внутрішньо переміщеної особи (ВПО), які живуть на окупованому Донбасі, не можуть потрапити в відділення Ощадбанку на підконтрольній українській влади території.

Ощадбанк

Відділення Ощадбанку на КПВВ «Новотроїцьке» Фото: facebook.com/MinReintegration

Більше сотні тисяч людей не можуть забрати перевипущені банківські картки, хтось втратив реквізити і потрібно змінити ПІН-код, що можна зробити в такій ситуації, розповіли в колл-центрі Ощадбанку, передає портал «Донецкие новости».

Ключовий момент у подібних ситуаціях – наявність правильно складеної довіреності у довіреної особи, яке може представляти інтереси фізично відсутнього пенсіонера-переселенця.

«Я пенсіонер і є ВПО. У моєї картки закінчився термін дії. Мені прийшла SMS, що нова картка знаходиться в відділенні банку. В силу свого віку (1942 року народження) і стану здоров’я зараз не можу виїхати і її отримати. Чи може людина за дорученням, виданим в РФ, отримати картку в банку?», – поставила запитання пенсіонерка-ВПЛ Валентина.

«Картку можна отримати за дорученням (за винятком Електронного пенсійного посвідчення – ЕПП). У тексті доручення повинні бути вказані відповідні повноваження на отримання картки, випущеної на ім’я власника рахунку», – відповіли в Ощадбанку.

«Чи може інша людина забрати мою картку з моїми документами? Якщо у мене немає можливості забрати», – задав таке ж питання інший пенсіонер.

«Отримати картку може довірена особа. Необхідно надати у відділенні паспорт і ідентифікаційний код довіреної особи, а також довіреність, засвідчену нотаріально», – пояснив оператор банку.

Люди описують і реальні життєві ситуації, внаслідок яких пенсіонери залишаються відрізані від сервісів банку і не можуть самостійно вирішити проблему, особливо це стосується маломобільних літніх людей.

«У моєї сестри свекруха – пенсіонерка-ВПО, їй заблокував фінансовий номер мобільний оператор, а ПІН-код вона не пам’ятає (у неї склероз). Картка пенсійна, не прострочена, без фото. Як вирішити таку проблему? Свекруха за станом здоров’я не може зараз прийти до відділення. Може, це можливо зробити за дорученням? І як змінити фінансовий номер, якщо немає ПІН-коду?», – запитує Марія.

«Змінити фінансовий номер телефону можна у відділенні банку як власником рахунку, так і довіреною особою. У тексті доручення має бути чітко визначено право довіреної особи на зміну мобільного номера клієнта (фінансового номера) і/або право на зміну персональних даних клієнта, які були їм надані банку при укладанні договору комплексного банківського обслуговування», – роз’яснили в Ощадбанку.

У колл-центрі також уточнили, що за дорученням змінити фінансовий номер і ПІН-код пенсійної картки можливо лише в тому відділенні, в якому відкрито картковий рахунок.

Крім того, без відвідування відділення можна змінити фінансовий номер телефону в будь-якому банкоматі або терміналі Ощадбанку, якщо попередній номер є активним.

Як повідомлялося, Ощадбанк продовжив дію платіжних карток внутрішньо переміщених осіб (ВПО), термін дії яких спливає під час карантину, до 1 березня 2021 року.

Ощадбанк призупинив знищення карт пенсіонерів-переселенців, які ті не отримали через заблоковані ОРДЛО пункти пропуску: багато пенсіонерів з березня 2020 року не можуть потрапити на підконтрольну української влади територію. Карти пенсіонерів-переселенців, які перевипустити, можуть зберігатися в відділеннях банку до 31 березня 2021 року.

Ощадбанк повідомив, що платіжні картки ВПО, які обслуговуються за тарифним пакетом «Мій рахунок», і термін дії яких закінчується під час карантину, не блокуватимуться до 1 березня 2021 року: у таких карт зберігаються базові можливості, але є і обмеження. Коли людина забере у відділенні свою нову (перевипущену) картку, то платіжна карта, термін дії якої був продовжений, стане неактивною відразу після активації нової платіжної картки.

Нагадаємо:

  • Ощадбанк нараховує в повному обсязі і вчасно усі кошти на рахунки пенсіонерів зі статусом ВПО, які зараз через карантинні обмеження не можуть виїхати з окупованого Донбасу на підконтрольну українській владі територію. Пенсії очікують своїх власників і будуть доступні при першому їхньому зверненні.
  • ВПО за послугу СМС-інформування в Ощадбанку оплачують 7 грн на місяць. Крім того, з 1 грудня вони можуть знімати пенсії без комісії у банкоматах та відділеннях банку.
  • Ощадбанк роз’яснив, в яких випадках інформація про внутрішньо переміщених осіб передається до Пенсійного фонду України для перевірки.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine