Як Балицький «віджав» для пітерських завод у Мелітополі

В окупованій частині Запорізької області росіяни захопили та хочуть поставити на свої воєнні рейки один з найпотужніших заводів в Мелітопольському районі. Окупанти хваляться запуском цього виробництва, хоча, як завжди, прийшли на готове підприємство та просто вкрали його потужності.

Захоплений окупантами Мелітопольський завод автотракторних запчастин. Фото: скріншот Youtube Россия 24

Мелітопольський завод автотракторних запчастин, розташований у селі Обільному, був заснований Анатолієм Кузьміним ще у 1999 році. Це підприємство – одне з найбільших ливарних заводів півдня України. На ньому виробляли литво і запасні частини для автомобілів, тракторів, комбайнів та іншої сільськогосподарської техніки, які постачались українським машинобудівним заводам і на ринки Америки, Польщі, Німеччини, Фінляндії, Казахстану, Білорусі і Росії.

З 2017 року завод почав виконувати і замовлення Укроборонпрому. На ньому виготовляли деталі для мінометів від 60-го до 120-го калібру і зенітної установки ЗУ-23, ремонтували опорні катки військової техніки. Напередодні російського вторгнення і окупації Мелітополя підприємство отримало велике замовлення від Міноборони.

Після окупації Запорізької області підприємство було захоплене зрадниками-колаборантами на чолі з гауляйтером Євгеном Балицьким. Готову продукцію вартістю у 5 млн євро пограбували і продали у Росію та Білорусь. Потім на завод поклали око росіяни і вирішили відновити виробництво мінометів для російської армії.

Законний власник заводу Анатолій Кузьмін був вимушений залишити окупований Мелітополь, але продовжує боротись за свій бізнес. Він звернувся із заявою про злочин до українських правоохоронців, які відкрили та розслідують кримінальне провадження.

Подробиці дивіться у сюжеті Микити Панасенка:

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine