Зеленський пообіцяв покарати кожного російського військового, причетного до воєнних злочинів в Україні

Президент Володимир Зеленський пообіцяв покарати кожного російського військового, причетного до воєнних злочинів в Україні.

Президент України Володимир Зеленський Фото: president.gov.ua

Про це він заявив у своєму відеозверненні.

«Світ уже бачив багато військових злочинів. У різний час. На різних континентах. Але настав час зробити все, щоб військові злочини російських військових стали останнім проявом такого зла на землі. Кожен винний у таких злочинах буде внесений до спеціальної книги катів. Буде знайдений і покараний», – заявив Зеленський.

«Я ухвалив рішення про створення спеціального механізму правосуддя в Україні для розслідування та судового розгляду кожного злочину окупантів на території нашої держави.

Суть цього механізму – спільна робота національних та міжнародних фахівців: слідчих, прокурорів та суддів. Цей механізм допоможе Україні та світу притягнути до конкретної відповідальності осіб, які розв’язали або будь-яким чином брали участь у цій страшній війні проти українського народу та у злочинах проти наших людей.

Кожен винний у таких злочинах буде внесений у спеціальну Книгу катів, буде знайдений і покараний».

За його словами, міністерство закордонних справ, Офіс генпрокурора, Нацполіція, СБУ, розвідка та інші структури повинні спрямувати всі зусилля на те, щоб цей механізм запрацював негайно.

  • Як повідомляось, українські захисники звільнили від російських загарбників Київську область. Світ облетіли кадри убитих загарбниками мирних мешканців Бучі, Ірпеня та Гостомеля. Серед вже знайдених жертв воєнних злочинів російських військ є зґвалтовані жінки, яких намагалися спалити, вбиті представники місцевого самоуправління, діти, літні люди, чоловіки. У багатьох з них зв’язані руки, є сліди катувань та вбиті вони пострілами у потилицю.
  • Російські військові грабували людей та їхні домівки, прагнучи забрати золото, коштовні речі, килими, пральні машинки та інше.
  • Колишній заступник генпрокурора України (2019-2021) Гюндуз Мамедов, який зараз з правозахисниками збирає докази проти дій Росії в Україні, закликав створити експертну групу для фіксації та вивчення обставин смерті вбитих окупантами людей на українській території, зокрема на Київщині.
  • Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба закликав місії Міжнародного кримінального суду (МКС) та міжнародних організацій якнайшвидше прибути в Бучу та населені пункти Київської області для збору доказової бази скоєння росіянами воєнних злочинів та злочинів проти людяності.

 

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine