У Мелітополі на віджатому заводі вироблятимуть міномети для російської армії

Новини
Мелітопольський завод автотракторних запчастин, віджатий окупантами у квітні 2022 року. Фото: xakac.info

На Мелітопольському заводі автотракторних запчастин, який раніше випускав деталі для сільгосптехніки, окупанти планують запустити виробництво мінометів для російської армії.

Про це заявив гауляйтер Запорізької області Євгеній Балицький в ефірі кримського телеканалу, повідомляє Центр журналістських розслідувань.

У червні 2022 року, після відновлення роботи захопленого заводу автотракторних запчастин, колаборанти заявляли, що вироблені тут деталі для сільгосптехніки будуть сертифікувати як «вироблені в «ДНР» чи в Росії». Тепер же на заводі планують виготовляти озброєння для армії РФ.

«Ми були переорієнтували виробництво на випуск сільгосппродукції, але тепер відновлюємо виробництво мінометів», – сказав Балицький.

Мелітопольський завод автотракторних запчастин, що розташований в с.Обільному в передмісті Мелітополя, крім виробництва сільгосптехніки дійсно виконував замовлення Укроборонпрому – виробляв вузли для мінометів калібру 60, 82 і 120 мм, а також комплектуючі для зенітної установки ЗУ-23. 

Саме тому на це підприємство окупанти прийшли одним з перших ще в квітні 2022 року.

Тепер, за словами Балицького, окупанти вирішили відновити виробництво мінометів. Бо хоч на початку захоплення підприємства і було прийняте рішення переорієнтувати завод на виготовлення сільгосппродукції, проте обладнання для виробництва мінометів зберегли.

«Штампи, пуансони, матриці всі повертаємо, бо практика показує, що зброї багато не буває», – заявив Балицький.

Згідно Єдиного державного реєстру України, засновниками ТОВ «Мелітопольський завод автотракторних запчастин» є Анатолій та Валентина Кузьміни, які виїхали з окупованої території.

Наразі зв’язатися з ними ЦЖР  не вдалося. Як раніше розповідав журналістам РІА-Мелітополь Анатолій Кузьмін, керівництво заводу від співпраці з окупантами відмовилось, тож загарбникам в спішному порядку довелося шукати робітників. 

У листопаді 2022 року в російському держреєстрі з’явився клон українського підприємства «ООО «Мелитопольский завод автотракторных запчастей». Засновники компанії не вказані, а керівником зазначений Юрій Міхайловіч Шадрін (ИНН 780609531590)

Шадрін є засновником та/або керівником 12 юридичних осіб у Санкт-Петербурзі, Москві, Ленінградський та Свердловській областях, які ведуть діяльність в сфері інвестицій, будівництва, телекомунікаційних технологій.

Юрій Шадрін Фото asi.ru

Нагадаємо, на тимчасово окупованих територіях російські загарбники в першу чергу запускають підприємства, продукція яких може використовуватись для потреб російської армії. ЦЖР повідомляв про запуск бердянських заводів, що виготовляють мастильні матеріали і оливи, які використовує військова техніка, фабрик у Токмаку і Мелітополі, які шитимуть формений одяг для армії РФ.

Матеріал створений ІА Центр журналістських розслідувань у партнерстві з Центром прав людини ZMINA.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.