США застосували санкції до компанії, створеної окупантами у Мелітополі для вивезення українського зерна, – фігурантки розслідувань ЦЖР

Новини
Вивіз краденого українського зерна компанією «Государственный зерновой оператор» з окупованого Мелітополя, вересень 2022 року

Підприємство «Государственный зерновий оператор», створене  росіянами для грабунку та вивезення українського зерна із окупованої частини Запорізької області, та його керівник Нікіта Бусел  внесені до санкційного списку США.  Про діяльність компанії та її очільників  Центр журналістських розслідувань розповідав у матеріалі «Окупаційний оператор. Хто вивозить крадене українське зерно із Запоріжчини» у вересні 2022 року. 

Перелік юридичних та фізичних осіб, до яких застосовані фінансові санкції США, опублікував  офіційний сайт Державного департаменту США, повідомляє Центр журналістських розслідувань.

В документі вказано, що санкції введено за відповідальність, співучасть, пряму чи опосередковану участь або спробу участі в діяльності, що підриває мир, безпеку, політичну стабільність або територіальну цілісність Сполучених Штатів, їхніх союзників або партнерів від імені чи на користь уряду Російської Федерації.

«Государственное унитарное предприятие «Государственный зерновий оператор» (ГУП «ГЗО) було створене на окупованій території Запорізької області ще у травні 2022 року, а в грудні – зареєстроване єдиному державному реєстрі юридичних осіб РФ (індивідуальний податковий номер 9001011019). Засновники цього «державного підприємства» з юридичною адресою в окупованому Медітополі у держреєстрі РФ приховані. 

Генеральним директором «ГЗО» росіяни призначили пітерського бізнесмена Нікіту Бусела. Він володіє готелями у Санкт-Петербурзі та у Підмосков’ї і мережею кондитерських. Бусел є засновником компанії «Імпульс», яка раніше називалася «Мегаполис» і отримувала багатомільярдні підряди на будівництво доріг. 

Бусел

Микита Бусел, генеральний директор окупаційного «ГУП «ГЗО»

Основні  завдання «Государственного зернового оператора”  – скуповувати, зберігати і відвантажувати для вивезення в Росію або кримські порти зерно, вирощене на окупованій території Запорізької області.  І хоча закупівельні ціни ГУП були нижче ринкових, фактично, у аграріїв не було іншого виходу, окрім як співпрацювати з цією компанією.

За даними окупантів, в Запорізькій області минулого року було зібрано 3,5 мільйона тонн зернових культур. На окупованій Запоріжчині збіжжя скуповують у 14 відділеннях «Государственного зернового оператора».

У розслідуванні ЦЖР  «Окупаційний оператор. Хто вивозить крадене українське зерно із Запоріжчини”  вказані й інші компанії, задіяні у вивезенні краденого українського зерна  та та їхніх власників і керівників.  Зокрема, у вивезенні збіжжя залізничним шляхом задіяна компанія-оператор «Технотранс», яка належить росіянам Вікторові Чуйкіну та Діані Максимовій. Мільярдер Чуйкін був одним із перших у Росії бізнесменів, хто займався перевезенням зерна залізницею ще на початку 2000 років.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.