Через шторм у Чорному морі Джарилгач знову став островом

Війна
Тендерівська коса і острів Джарилгач на півдні окупованої частини Херсонської області. 30.11.2023 р. Джерело фото: супутник Sentinel-2 

“Шторм століття”, який вирував 27 листопада у Чорному та Азовському морях, зруйнував берегову лінію, затопив міста та селища в Криму, Причорномор’ї та у Північному Приазов’ї, залишивши  без електрики півмільйона мешканців цих районів. Водночас, завдяки негоді о. Джарилгач  – найбільший острів Чорного моря, на якому навесні 2023 р.  російські окупанти засипали переправу піском, з’єднавши його з окупованою частиною Херсонської області, та облаштували на ньому військовий полігон, наразі знову відділився від материкової частини. 

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань, дослідивши знімки Європейського космічного агентства (ESA).

 

За даними супутника Sentinel-2 від 30 листопада 2023 р., море у трьох місцях перемило косу, що зʼєднує острів з материком.

Ерозія берегової лінії о.Джарилгач після потужного шторму в листопаді. 30.11.2023 р. Фото: супутник Sentinel-2.  Колаж: investigator.org.ua

Таким чином, окупанти принаймні тимчасово втратили можливість дістатися до острова. 

У травні 2023 р. стало відомо про те, що росіяни знищили природну промоїну на околиці с. Лазурне Скадовського району і  з’єднали о. Джарилгач з материком. Заповідник, як і десятки інших на Півдні України, окупанти перетворили на свій військовий полігон.

Центр журналістських розслідувань виявив більше двох десятків схожих тренувальних таборів російської армії на ТОТ Запорізької, Херсонської, Донецької та Луганської областей,  загальною площею понад 50 000 га.  

У серпні цього року Джарилгач охопила масштабна пожежа. Вогонь тоді знищив 1 500 га заповідної зони. Найцінніша степова ділянка національного парку палала майже тиждень.