ЗСУ знищили напівзбудований залізничний міст біля окупованого Гранітного, про який писав ЦЖР – радник мера Маріуполя

Війна
Будівництво залізничного мосту через річку Кальміус біля с. Гранітне. Фото: Андрющенко Time

Залізничний міст біля с. Гранітне Донецької області, який будували окупанти, знищили ЗСУ прицільним ударом, паралельно виявивши розташування російських батарей ППО і поламавши плани росіян на створення залізниці для переміщення військ і вантажів на південну ділянку фронту. Центр журналістських розслідувань писав про будівництво мосту і логістичної гілки для постачання окупаційних військ. 

Про удар по інфраструктурному обʼєкту окупантів  повідомив у своєму телеграм-каналі радник мера Маріуполя Петро Андрющенко.

Знищення напівзбудованого мосту, палива і інженерної техніки відбулося 6 січня, повідомляє Андрющенко. 

«Вчора ЗСУ прицільним ударом знищило напів побудований залізничний міст, цистерни з паливом та інженерний транспорт в районі с. Гранітне. Намагались збити, але в якості ефективного російського ППО непогано виступила сама інженерна база», – пише радник мера Маріуполя.

Будівництво залізничного мосту через р. Кальміус Фото: супутник Sentinel-2

Тепер питання запуску прямої залізниці з Росії закрите надовго, стверджує він.

«Бонусом, через ну сильне намагання збити “кару небесну” встановили місцезнаходження нових батарей ППО в Маріупольському районі – координати вже передані відповідним службам», – додав Андрющенко.

Крім того, він подякував учасникам Маріупольського Спротиву та мешканцям Маріупольського району, які, за його словами, «попри смертельний ризик здобули докази та забезпечили супровід до ліквідації важливого військово-логістичного інфраструктурного об’єкту». 

Будівництво залізничної гілки між РФ і окупованим півднем України

  • Будівництво залізничного мосту біля Гранітного було виявлено у вересні 2023 року. Центр журналістських розслідувань зʼясував, що це будівництво є частиною великого проєкту окупантів зі створення залізничної мережі постачання окупаційних військ на південній ділянці російсько-українського фронту.