У Росії зафіксували рекордну кількість справ про дезертирство – розвідка Британії

Війна
мобилизация
Фото: ТАСС

У британській розвідці звертають увагу, що у Росії зафіксували рекордну кількість справ та вироків судів за дезертирство військовослужбовців з армії. Водночас досягла рекордного рівня кількість прохань про притулок у західних країнах від громадян РФ, які ухиляються від військової служби.

Про це у щоденному огляді повідомляє Міноборони Великої Британії.

Як зазначається, за даними незалежного російського видання «Медіазона», у березні 2024 року військові суди РФ засудили за дезертирство рекордну кількість російських військовослужбовців – 684 особи.

Загальна кількість справ з моменту «часткової» мобілізації у вересні 2022 року становить 7400, причому найбільше припадає на Московську область – 496.

«Багато солдатів, яких вдалося розшукати і які постали перед військовим судом, отримали умовні терміни і повернулися до своїх частин та на фронт. У той же час кількість прохань про притулок у західних країнах від громадян Росії, які ухиляються від військової служби, досягла рекордного рівня», – йдеться в огляді.

Як вказують аналітики, російські солдати, в тому числі примусово призвані під час «часткової» мобілізації у вересні 2022 року, зобов’язані залишатися на військовій службі на невизначений термін з невеликою перспективою звільнення.

Як повідомлялося, 21 вересня 2022 року через брак особового складу російської армії для війни проти України президент РФ Володимир Путін підписав указ про часткову мобілізацію в Росії. Російський міністр оборони Сергій Шойгу повідомив, що в рамках часткової мобілізації призовуть 300 тисяч резервістів. За його словами, набір не буде здійснено у рамках разової акції. Мобілізація торкнеться 1,1% загального мобілізаційного ресурсу. У «сьомому пункті» указу Путіна про мобілізацію йдеться про те, що Міноборони РФ дозволяє призвати на військову службу не 300 тисяч резервістів, а 1 млн.

11 квітня 2023 року Держдума РФ схвалила закон про створення єдиного реєстру військовозобов’язаних, який прирівнює електронні повістки до паперових і забороняє росіянам, які ухиляються від призову, виїжджати за кордон, брати кредити і продавати нерухомість.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter