В Україні створюють жіночий підрозділ БПЛА: як до нього долучитися

Війна

В Україні формують жіночий підрозділ БПЛА, який займатиметься безпілотними авіаційними системами, у тісній інтеграції із Силами оборони України.

Про це повідомив командир роти ударних дронів «Орден Сантьяго» Ігор Луценко.

“Це робота з (відносно) складними системами, що потребує технічної грамотності, уважності та акуратності, базових інженерних навичок і творчого тактичного мислення”, — розповів Луценко.

Визначення, наскільки кандидатки здатні виконувати бойові завдання в рамках підрозділу. Навчання, навчання і ще раз навчання. Одночасно воно є і способом відбору теж. Перевірки СБУ. Потім — фінальне рішення про зарахування у підрозділ.

Знання та досвід у сфері пілотування, експлуатації, ремонту, обслуговування БПЛА або подібних систем будуть плюсом. Також не завадять військові навички, від сапера і до медика чи стрільця. Досвід програмування, роботи за технічними спеціальностями (електроніка, радіо тощо) будуть теж плюсом. Але головне — готовність вчитися і притиратися до колективу.

ПЕРШИЙ КРОК: Заповнити коротку анкету з резюме за лінком.

“А тепер додам свою персональну думку щодо цієї ідеї. Звісно, те, що українцям і українкам доводиться воювати — це погано. Але те, що з’являються ініціативи, щоб створити максимально комфортні умови військової служби для усіх категорій добровольців — це добре. На жаль, у ворога велика перевага у живій силі, тому не слід нехтувати будь-якими ідеями, котрі дозволяють скоротити цей розрив”, — пише Луценко.

Він нагадує, що перший український жіночий підрозділ було створено в лавах Українських січових стрільців перед Першою світовою. А один із найвідоміших жіночих підрозділів у світі — це Жіночі королівські військово-повітряні сили Великої Британії.

Луценко також зазначив, що чоловіки, які бажають служити у війську і займатися БПЛА, можуть подавати дані у ту саму анкету. “Там пошукають для вас варіанти”, — додав військовий.

  • Рекрутингові центри української армії – це спільний проєкт Міноборони та органів державної влади в регіонах. Їхнє створення передбачене Концепцією військової кадрової політики до 2028 року, затвердженою Міністром оборони Рустемом Умєровим в листопаді 2023 року. 

  • Перший такий центр був відкритий у Львові у лютому 2024 року.

  • Як повідомили у Львівському територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки, центр не має відношення до структур ТЦК, а рекрутери не є військовослужбовцями. Тут не вручатимуть повісток, а лише надаватимуть консультації.

  • Такі центри надалі планують відкрити ще у Дніпрі, Одесі, Києві.