Через війну в Україні зниклими безвісти вважаються понад 2 тисячі дітей

Війна
Депортація українських дітей російськими окупантами. Фото: Reuters

На сьогодні через російсько-українську війну в Україні зниклими безвісті вважається 2021 дитина.

Про це уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив 25 травня – у Міжнародний день зниклих безвісти дітей.

«Сьогодні відзначається Міжнародний день зниклих безвісти дітей. Цей день має на меті привернути увагу суспільства до цієї проблематики та до правил, які допоможуть запобігти зникненню дітей. На жаль, з початком російсько-української війни ця проблема стала для нас ще боліснішою», – зазначив Лубінець.

Він вказав, що РФ незаконно викрадає та депортує українських дітей, а також зчиняє хаос на окупованих територіях.

«Все це лише посилює проблему та збільшує число зниклих безвісти дітей. На сьогодні 2021 дитина вважається зниклою внаслідок війни Росії проти України», – повідомив Лубінець.

Як повідомлялось, 17 березня 2023 року Палата досудового провадження ІІ Міжнародного кримінального суду видала ордери на арешт президента РФ Владіміра Путіна та уповноваженої з прав дитини в РФ Марії Львової-Бєлової через незаконну депортацію українських дітей на територію Росії, яка триває від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

За інформацією видання «Медуза», російська влада створює систему «перевиховання» та цифрового контролю над дітьми, незаконно вивезеними з України до Росії після початку повномасштабної війни. Кремль намагається сформувати в них «російську ідентичність», переконує, що їхні батьки померли і водночас вважає їх «потенційними терористами», які «можуть почати протидіяти» російській владі.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter