Корупція

Верховна Рада відновила кримінальну відповідальність за декларування недостовірних даних і неподання декларації, яку скасував Конституційний суд. За брехню про статки передбачені штраф і обмеження волі, але не термін ув’язнення. Національне...

Читати далі

12 листопада 2020 року Антимонопольний комітет прийняв рішення про накладення 170 тис. грн. штрафу на громадянку США Єфімову Любов Борисівну за придбання 100% частки в статутному капіталі компанії «Fineroad business llp») (м. Кінгтон, Англія) без отримання дозволу АМКУ.

Детективи Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) повідомили в.о. директора однієї з філій Державного агентства резерву у Сумській області про підозру. Його підозрюють у розтраті зерна на суму понад 2,8 млн гривень.

Для того, що, збулися мрії учасників Євромайдану, Україна має і надалі продовжувати боротьбу з корупцією. США підтримують Україну в прагненні до створення успішної економіки та правової держави.

Голова Офісу президента Андрій Єрмак призначив собі ще одним позаштатним радником колишнього працівника контррозвідки СБУ Миколу Беззубенка, який був підлеглим Сергія Сємочка та фігурував в історії з вимаганням «відкату» у фармацевтичної компанії за участь в тендері МОЗ України на постачання діалізних препаратів.

Чоловік генпрокурорки Ірини Венедіктової Денис Колеснік звільнився з посади заступника начальника Департаменту кіберполіції, отримав 750 тис. грн разової фінансової допомоги та інших виплат, а потім подав документи на конкурс на свою ж посаду і повернувся до роботи в кіберполіції.

Суд за одне засідання задовольнив позов Сергія Семочка до журналістів і зобов’язав їх спростувати інформацію про російське громадянство і численне майно родичів ексрозвідника – бо той просто заявив, що не вважає своїх родичів родичами.

На Кіпрі 1 листопада через велику кількість порушень припинила діяти програма надання громадянства країни в обмін на інвестиції - так звані «золоті паспорти». Раніше розгорівся скандал через те, що громадянство країни могли отримати люди з навіть з судимістю. «Золоті паспорти» змогли отримати відомі українські бізнесмени та ексчиновники.

У Національному агентстві запобігання корупції опублікували імена осіб, яким через рішення Конституційного Суду вдасться уникнути відповідальності за декларування недостовірних відомостей.

Міністерство охорони здоров’я України може повністю повернути собі контроль над закупівлями, які наразі проводяться через підпорядковане йому державне підприємство «Медичні закупівлі України». Цей контроль може нести корупційні ризики та значно розтягувати процес у часі.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine