Прокуратура АРК у вересні повідомить про підозри у справі щодо подій 26 лютого 2014 року біля ВР Криму

Влада

Прокуратура АРК у серпні-вересні повідомить про підозри конкретним особам у кримінальному провадженні, яке розслідується за подіями під Верховною Радою Криму 26 лютого 2014 року. Розслідуються кілька напрямів: дії правоохоронців, які не забезпечили громадську безпеку, дії організаторів акції, спрямовані на зміну територіальної цілісності України, і заклики учасників мітингу.

Про це начальник відділу прокуратури АРК Олександр Даракчі заявив у програмі «Питання національної безпеки» (телепроект Центру журналістських розслідувань).

«Ми дійсно розслідуємо кримінальне провадження, пов’язане з подіями 26 лютого, які відбувались біля будівлі Верховної Ради АРК. Це провадження є одним з найактуальніших, тому що напрямки, які в ньому відпрацьовуються, мають суспільне інтерес, цікаві нашим громадянам на тимчасово окупованій території. Враховуючи, що за останній рік ми досить активно займаємося цим розслідуванням, то в кінці серпня будуть визначені результати, я маю на увазі підозри вже по конкретним особам», – сказав Даракчі.

За його словами, досудове розслідування в даному кримінальному виробництві розслідується в декількох напрямках.

«У ньому відпрацьовується, в першу чергу, дотримання громадського порядку з боку правоохоронців, які повинні були забезпечити безпеку, а ми знаємо, що там є і трагічні наслідки – є загиблі. Другий напрямок – з’ясувати, хто є організаторами акцій. Ми говоримо, що це було мирне зібрання людей, які хотіли висловити свою волю, але слідство не виключає тієї можливості, що певні особи були зібрані для призову до зміни територіальної цілісності України. Третій напрям – це напрямок по конкретним особам, по конкретним закликам», – зазначив Даракчі, додавши, що підозри будуть пред’являтися по всіх трьох напрямках.

При цьому начальник департаменту особливо вказав на напрямок розслідування, пов’язаний із діями правоохоронних органів на мітингу 26 лютого: деякі правоохоронці перебувають на вільній території Україні і слідчі з ними активно працюють.

«Слідство об’єктивно має підійти до оцінки дій, починаючи від керівництва Національної поліції до безпосередніх виконавців. У це коло увійде безпосереднє керівництво, начальник ГУВС на той час, його заступники, які відповідали за дотримання громадської безпеки, виконавці, які повинні були цю безпеку забезпечити. І в кінці серпня ми з вами побачимо повідомлення про підозру», – повідомив Даракчі.

Він додав, що, незважаючи на те, що з моменту подій пройшло вже три роки, слідство активно здобуває докази і рухається вперед, що дозволить в серпні – на початку вересня повідомити про підозри.

Нагадаємо, 26 лютого 2014 року біля кримського парламенту відбулися два мітинги – за збереження територіальної цілісності України, організований Меджлісом кримськотатарського народу, і сепаратистський мітинг прихильників «Русского единства». Організаторами заходів виступили голова Меджлісу Рефат Чубаров і лідер «Русского единства» Сергій Аксьонов. Тоді в результаті тисняви і сутичок двоє людей загинули.

23 лютого 2017 року міжнародна експертна група представила доповідь з реконструкцією подій 26 лютого 2014 року в Криму під стінами Верховної Ради АРК. Прокурор АРК Гюндуз Мамедов повідомив, що прокуратура встановила особи сімох колишніх співробітників кримської міліції, які допустили недбалість в охороні громадського порядку під час мітингу 26 лютого 2014 року за стінами Верховної Ради АРК.