Порошенко хоче прискорити підготовку змін до Конституції України щодо статусу Криму

Президент Петро Порошенко вважає за необхідне прискорити підготовку змін до Конституції України в частині статусу Автономної Республіки Крим з тим, щоб відповідний законопроект якомога швидше був презентований у Верховній Раді.

Фото: president.gov.ua

Про це глава держави заявив після підписання указу про призначення новим постійним представником президента в АРК юриста-міжнародника Бориса Бабіна, повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на інформацію президентської прес-служби.

«Ми активізуємо роботу робочої групи (щодо статусу Криму в Конституційної комісії – ред.) і найближчим часом хотів би, щоб проект змін до Конституції з цих позицій якнайшвидше презентували у Верховній Раді», – сказав Порошенко.

Він зазначив, що зміни до Конституції мають бути якісно підготовлені.

Як повідомлялося, 11 травня 2017 року Конституційна комісія на своєму засіданні створила робочу групу з напрацювання змін і доповнень до Конституції України в частині, що стосується Автономної Республіки Крим, на базі права кримських татар на самовизначення в складі української держави.

14 травня Петро Порошенко заявив, що готовий внести до Верховної Ради пропозиції щодо внесення змін і доповнень до Конституції країни щодо створення кримськотатарської автономії в Криму.

В липні член Конституційної комісії, голова Меджлісу крімськотатарського народу Рефат Чубаров заявив, що проект змін до Конституції України в частині Криму на основі права на самовизначення кримських татар, як корінного народу півострова, буде підготовлений робочою групою конституційної комісії до вересня.

17 серпня Петро Порошенко призначив юриста-міжнародника Бориса Бабіна постійним представником президента України в АРК замість Наталі Попович, яка займала цю посаду з весни 2014 року. Пріоритетними в роботі органу президент назвав захист прав людини  та інтересів держави в окупованому Криму.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine