У Сімферополі силовики винесли церковне майно з каплиці храму УПЦ КП

Новини
Архієпископ Сімферопольський і Кримський УПЦ КП Климент біля заблокованого храму в Сімферополі Фото: Facebook Валерий Балаян

В окупованому Криму в Сімферополі російські судові пристави, не надавши жодних документів, винесли церковне майно з каплиці Кафедрального собору святих рівноапостольних князів Володимира і Ольги Української православної церкви Київського патріархату, який вранці 31 серпня був заблокований і оточений силовиками.

Про це повідомив архієпископ Сімферопольський і Кримський УПЦ КП Климент виданню Крим.Реаліі, передає Центр журналістських розслідувань.

За його словами, пристави забрали з Каплиці в ім’я Христа Спасителя хрест, церковний посуд, раритетні ікони, столовий посуд з порцеляни і богемського кришталю, які були подаровані церкви, а також килими.

При цьому вони не складали опис речей, і не пропонували архієпископу підписати жодний акт про вилучення церковного майна, в числі якого було також і майно із закритого раніше севастопольського храму УПЦ КП, зазначив архієпископ Климент.

Він вказав, що судові пристави увійшли в храм за підтримки силовиків незаконно, не надавши жодних документів.

«Вранці прийшла ціла делегація. Було три представника з виконавчої служби, були представники фонду майна. Незаконно зрізали двері, які ведуть в коридор, в управління кримської єпархії. Вели вони себе по-хамськи, не надали документів, не дали на руки нічого», – сказав владика.

Фото: Facebook Валерий Балаян

Він додав, що силовики виламали двері, які ведуть на другий поверх, а на другому поверсі виламали двері, які ведуть в приміщення вівтаря.

«Що робили у вівтарі, хто був сьогодні в приміщенні церкви – я не знаю. Коли я намагався прорватися через решітку, вони схопили мене за руку і виламали її», – розповів архієпископ Климент.

Він додав, що до нього за викликом приїжджала швидка допомога, лікарі якої надали йому першу допомогу в зв’язку з пошкодженням руки. «Швидка приїжджала. Вивиху немає, але є сильне розтягнення. Наробили уколів. Молода лікарка сказала, що вона передасть заяву в поліцію з цього приводу», – зазначив вдадика.

Він також поінформував, що російська поліція відмовилася приїхати і зафіксувати факт злому дверей на другому поверсі храму, а також відмовилася розглядати «факт незаконного проникнення в приміщення управління єпархії».

У п’ятницю, 1 вересня, архієпископ Климент планує зустрітися з так званим «главою Криму» Сергієм Аксьоновим, щоб обговорити блокування храму УПЦ КП.

«Написав заяву, щоб Аксьонов мене прийняв. Завтра (1 вересня – ред.) у нього прийомний день. Правда, робочий день сьогодні вже закінчився, і я не знаю, як буде розглянуто питання», – сказав він.

Як повідомлялось, вранці 31 серпня в Криму в Сімферополі російські силовик заблокувалиКафедральный собор святих рівноапостольних князів Володимира та Ольги Української православної церкви Київського патріархату, розташований в центрі міста. Храм був оточений бійцями спецназу.

Нагадаємо, на початку 2016 Кримське єпархіальне управління УПЦ Київського патріархату за рішенням «Арбітражного суду Республіки Крим» позбавили частини приміщення в центрі Сімферополя, в якому розміщується Кафедральний собор святих рівноапостольних князя Володимира і Ольги.

14 червня 2016 року «Апеляційний суд Севастополя» зобов’язав Кримську єпархію УПЦ КП сплатити «Міністерству майнових і земельних відносин Республіки Крим» півмільйона рублів штрафу і звільнити 112 кв. м на першому поверсі Кафедрального собору в Сімферополі.

8 листопада 2016 року в Сімферополі представники так званого «Фонду майна Криму» намагалися опечатати перший поверх Кафедрального собору святих рівноапостольних Володимира і Ольги УПЦ КП.