В Криму захист оскаржив вирок Ільмі Умерову

Новини
Адвокати Едем Семедляєв і Марк Фейгин і заступник голови Меджлісу Ільмі Умеров

В окупованому Криму адвокат Едем Семедляєв в четвер, 28 вересня, подав коротку апеляційну скаргу на вирок, винесений «Сімферопольським районним судом» заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерову.

Про це Семедляєв повідомив на своїй сторінці в Facebook, передає Центр журналістських розслідувань.

«Сьогодні подав коротку апеляційну скаргу на вирок Ільмі Умерову, а також ознайомився з протоколом судового засідання», – написав адвокат.

За його словами, в «суді» йому пообіцяли в понеділок, 2 жовтня, видати сам вирок.

«Після чого підготую доповнення до апеляційної скарги», – додав Семедляєв.

Він також опублікував копію апеляційної скарги, спрямовану в «Верховний суд Республіки Крим».

У свою чергу, ще один адвокат Умерова Марк Фейгін повідомив, що «суд» навмисне не видав вирок захисту після його винесення 27 вересня, у чому він вбачає «ще одну хитрість судді, який побажав уникнути негайного оприлюднення документа».

«Проте, в понеділок, коли (як нам було обіцяно) вирок ми отримаємо, він буде негайно опублікований. Нехай всі, хто спостерігаює за процесом, переконаються в незаконності і необгрунтованості винесеного рішення», – написав Фейгін на своїй сторінці в Facebook.

Як повідомлялось 27 вересня, в окупованому Криму «Сімферопольський районний суд» засудив заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова до 2 років позбавлення волі в колонії-поселенні і на 2 роки заборонив займатися публічною діяльністю. При цьому прокурор» запросив покарання для Умерова у вигляді 3 років і 6 місяців позбавлення волі умовно, з випробувальним терміном на 3 роки і забороною на три роки займатися публічною і викладацькою діяльністю.

Захист оскаржить рішення «Сімферопольського районного суду», який засудив Ульмі Умерова до 2 років позбавлення волі в колонії-поселенні.

Голова Меджлісу Рефат Чубаров заявив, що з огляду на стан здоров’я заступника Ільмі Умерова, рішенням окупаційного російського «суду», Росія і її президент Володимир Путін фактично засудили його до смерті.

Президент Петро Порошенко закликав міжнародних партнерів України посилити тиск на РФ через «ганебний» вирок, винесений «судом» окупованого Криму Ільмі Умерову. МЗС України висловив рішучий протест у зв’язку з незаконним вироком, винесеним Ільмі Умерову, і закликав міжнародних партнерів вимагати від Росії негайного його звільнення.