У Криму ФСБ висунула активісту Сулейману Кадирову обвинувачення у сепаратизмі

В окупованому Криму слідчий ФСБ в середу, 18 жовтня, пред'явив обвинувальний висновок кримськотатарському активісту Сулейману Кадирову, який обвинувачують в «публічних закликах до порушення цілісності РФ» по ч.2 ст.280.1 Кримінального кодексу РФ за пост в соцмережі «Крим - це Україна» і коментарі в ефірі кримськотатарського телеканалу ATR.

Сулейман Кадиров Фото: Facebook

Про це повідомив адвокат Олексій Ладин виданню Крим.Реаліі, передає Центр журналістських розслідувань.

«Винятковість цієї справи полягає в тому, що кримінальну справу було порушено понад рік тому – 11 жовтня 2016 року. З юридичної точки зору доказовість та обгрунтованність обвинувачень вельми туманні. Виходячи з експертиз, які є у матеріалах справи, той репост і ті коментарі, які, як вважає слідство, належать Сулейману Кадирову, не містять у собі закликів до чого б то не було. Вони містять схвалення, згоду з позицією, але закликів немає. А стаття Кодексу говорить, що у діях повинні бути заклики», – сказав Ладин.

За його словами, таким чином виникає ряд запитань до «якості слідства».

Сам Кадиров заперечує обвинувачення.

Як повідомлялося, 5 жовтня 2016 року в Криму в Феодосії службовці ФСБ провели обшук у будинку Сулеймана Кадирова. За постановою «судді» Родіонова, російські силовики підозрюють кримськотатарського активіста у закликах до невизнання кордонів Росії і підтримки громадського об’єднання «Аскер», які прозвучали в ефірі телеканалу ATR.

11 жовтня 2016 року стосовно Сулеймана Кадирова ФСБ порушила кримінальну справу за підозрою в «сепаратизмі» за ч.2 ст.280.1 КК РФ.

На початку квітня 2017 року Федеральна служба з фінансового моніторингу Росії (Росфінмоніторинг) внесла Сулеймана Кадирова до переліку екстремістів і терористів РФ, його рахунок в банку був заблокований, в результаті чого він втратив можливість отримувати пенсію, яка є його єдиним засобом до існування.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine