Bellingcat опублікував нове фото російського «Бука» на Донбасі, який збив рейс MH17

Міжнародна група розслідувачів Bellingcat знайшла і опублікувала нове фото російського зенітного ракетного комплексу (ЗРК) «Бук» на Донбасі, з якого 17 липня 2014 року було збито літак Малазійських авіаліній рейсу MH17.

Фото: Twitter bellingcat

Про це повідомляється на сторінці Bellingcat в мікроблозі Twitter, передає Центр журналістських розслідувань.

«The JIT (Joint Investigation Team, Об’єднана слідча група – ред.) випустила нову фотографію «Бука» 332 в Україні в день падіння MH17. Ми готуємо статтю про фото зараз», – йдеться в повідомленні.

Як відзначають в Belligcat, ця фотографія є дев’ятим фото або відео-доказом перебування російського «Бука» на сході України. Походження фото не вказується.

Також повідомляється, що серед доказів присутності російського «Бука» на Донбасі є також відео з Макіївки, Тореза, кілька відео зі Сніжного та Донецька, Зугреза, а також цей новий знімок.

Крім того, існує супутниковий знімок, який показує ЗРК «Бук» в Макіївці за 5 годин до падіння Боїнга рейсу МН17.

Як повідомлялося, 17 липня 2014 року в Донецькій області поруч із селищем Шахтарськ в зоні бойових дій було збито Боїнг-777 «Малайзійських авіалііній», що слідував рейсом MH17 «Амстерлам-Куала-Лумпур». Всі 298 осіб, які перебували на борту літака, загинули.

28 вересня 2016 року об’єднана слідча група (JIT) з розслідування катастрофи рейса MH17, збитого над Донбасом у 2014 році, заявила, що ракета комплексу ЗРК Бук, що потрапила в літак, була привезена з Росії і випущена з території, підконтрольної терористам. Бук зробив постріл ракетою російського виробництва, після чого повернувся на територію РФ, говориться у висновках слідства.

5 червня 2017 року уряд Нідерландів оголосив рішення про те, що кримінальне провадження у справі збиття літака малайзійських авіаліній рейсу MH17 буде проводитися в рамках національної юрисдикції Нідерландів. Цей механізм притягнення винних до відповідальності був відпрацьований державами-учасниками Спільної групи з розслідування – Австралією, Малайзією, Бельгією, Нідерландами і Україною.

17 червня 2017 року Bellingcat до третьої річниці трагедії опублікувала звіт про катастрофу рейсу МН17, в якому міститься висновок, що літак Малазійських авіаліній був збитий 17 липня 2014 року в небі над Донбасом з російського зенітно-ракетного комплексу (ЗРК) «БУК».

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine