Манафорт обвинувачується по 12 пунктам, включаючи відмивання грошей від Януковича

Новини
Пол Манафорт Фото: AFP

Колишньому голові передвиборного штабу і екс-раднику президента Дональда Трампа Полу Манафорту і його бізнес-партнеру Ріку Гейтсу пред’явлені обвинувачення по 12 пунктам, включаючи змову проти США, змову з метою відмивання коштів, у тому числі отриманих від колишнього президента України Віктора Януковича за просування інтересів Партії регіонів і «Опозиційного блоку».

Про це йдеться в обвинувальному акті, опублікованому на сайті Департаменту юстиції США, повідомляє Центр журналістських розслідувань.

Згідно з документом, зокрема, Манафорт і Гейтс звинувачуються в «змові проти США, змові з метою відмивання грошей, діях в якості незареєстрованого іноземного агента, а також надання неправдивих відомостей в рамках Закону про реєстрацію іноземних агентів (FARA) і ненаданны звітів по іноземним банківським рахункам».

Істотна частина звинувачення пов’язана з діяльністю Манафорта і Гейтса в Україні.

«У період з 2006 по 2015 роки … П.Манафорт і Р.Гейтс приховали від США свою діяльність в якості агентів, що просувають інтереси України і її політичних партій і лідерів, і отримали за це мільйони доларів», – йдеться в документі Мін’юсту США, де вказується, що вони працювали на Віктора Януковича, Партію регіонів і її правонаступницю партію «Опозиційний блок».

Манафорт є центральною фігурою в розслідуванні спеціального прокурора Мін’юсту США Роберта Мюллера про можливу змову між кампанією Трампа і Росією, почасти через багато зв’язків Манафорта з росіянами і його роботи з Януковичем.

Як повідомлялося, вранці 30 жовтня Пол Манафорт і Рік Гейтс прибули до приміщення ФБР у Вашингтоні, де здалися спеціальному прокурору Міністерства юстиції США Роберту Мюллеру. Офіційні звинувачення проти Манафорта були висунуті ще 29 жовтня, але в той час федеральний суддя запечатав їх і не розголошував.

Раніше лояльне до Республіканської партії видання Wall Street Journal писало, що Манафорт понад 10 років працював на російського олігарха Олега Дерипаску. Їх співпраця стосувалася України, Грузії, Чорногорії та інших країн, які Кремль вважає своєю «сферою впливу». Журналісти Associated Press знайшли докази отримання Манафортом коштів з «чорної каси» Партії регіонів. У матеріалі агентства, йдеться про виплати, здійснені в 2007 і 2009 роках.

Як повідомлялося, 27 травня 2016 року колишній перший заступник голови СБУ Віктор Трепак передав в НАБУ пакет документів, що свідчать як про одноразових, так і про систематичні виплати Партією регіонів готівки ряду українських чиновників. НАБУ почало розслідування по документам «чорної бухгалтерії» Партії регіонів на підставі заяви Тріпак. НАБУ підтвердило наявність імені Манафорта серед списків «чорної бухгалтерії» ПР, згідно з якими він отримав 12,7 млн ​​доларів.

У США Міністерство юстиції та ФБР почали розслідування діяльності фірми екс-радника кандидата в президенти США Дональда Трампа Пола Манафорта і його можливих зв’язків з корупцією в Україні під час правління екс-президента Віктора Януковича.

За інформацією Newsweek президент РФ Володимир Путін провів таємну зустріч із біглим президентом України Віктором Януковичем щоб з’ясувати інформацію про докази отримання політтехнологом Полом Манафортом майже 13 млн доларів з «чорної каси» ПР.

21 березня 2017 року народний депутат Сергій Лещенко представив документи, які, за його словами, розкривають механізм отримання Полом Манафортом коштів з «чорної каси» Партії регіонів. На думку Лещенка, виплати на користь Манафорта здійснювалися з використанням офшорних юрисдикцій і банків сумнівної репутації, зокрема – через фінансовий рахунок офшорної компанії в Киргизстані.