Повернення РФ в ПАРЄ суперечить міжнародному праву – МЗС України

Повернення делегації РФ в Парламентську асамблею Ради Європи (ПАРЄ) без виконання Росією резолюцій ООН і ОБСЄ, відновлення територіальної цілісності України і виведення російських військ з окупованого Донбасу суперечить міжнародному праву.

Про це повідомила в мікроблозі Twitter речник МЗС Украни Мар’яна Беца, передає Центр журналістських розслідувань.

«Повернення РФ в ПАРЄ без виправлення міжнародно-правових порушень, відновлення територіальної цілісності України, виведення російських військ, суперечить міжнародному праву», – написала Беца.

«РФ не виконала жодної резолюції в рамках РЄ. Ні в рамках ООН чи ОБСЄ. У питанні виконання міжнародного права, цінностей, не може бути компромісів», – додала спікер українського зовнішньополітичного відомства.

Як повідомлялось, Генсек РЄ Турбйорн Ягланд в інтерв’ю виданню Financial Times заявив, що у організації розглядають питання про скасування санкцій проти Росії, які були накладені за агресію Москви щодо України. Мова може йти про повернення делегації РФ права голосу в ПАРЄ.

Перший віце-спікер Верховної Ради, представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи по врегулюванню ситуації на Донбасі Ірина Геращенко вказала, що заяви Ягланда про можливість повернення делегації РФ права голосу в ПАРЄ є його «самодіяльністю» і суперечать рішенням Комітету міністрів ЄС і резолюціям ПАРЄ.

Нагадаємо, 10 квітня 2014 року ПАРЄ ухвалила резолюцію, якою позбавила делегацію РФ права голосу в Асамблеї і виключила її представників з усіх керівних органів до кінця року за незаконну окупацію Криму. У січні 2015 року ПАРЄ продовжила ці обмеження до квітня. У відповідь на це російська делегація покинула ПАРЄ до кінця 2015 року.

24 червня 2015 року ПАРЄ продовжила обмеження повноважень російської делегації, заявивши, що повернеться до перегляду цього питання в січні 2016 року. Також ПАРЄ зажадала від Росії негайно анулювати рішення про незаконну анексію Криму.

Протягом 2016 року і в поточному році делегація РФ не брала участі в роботі ПАРЄ.

20 жовтня 2017 року Ягланд відвідав Москву, де під час зустрічі з міністром закордонних справ РФ Сергієм Лавровим обговорював питання участі Росії в роботі всіх органів Ради Європи.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine