Яценюк і дружина Авакова продали свої частки в телеканалі «Еспресо» синові олігарха Жеваго

Новини
Екс-прем'єр України Арсеній Яценюк і глава МВС Аресен Аваков Фото: dnpr.com.ua

Екс-прем’єр України, лідер «Народного фронту» Арсеній Яценюк і дружина глави МВС Інна Авакова продали свої частки в статутному капіталі телеканалу «Еспресо» американській компанії ATMOSPHERE ENTERTAINMENT, INC., кінцевим власником якої є громадянин України Іван Жеваго, син українського олігарха і нардепа Костянтина Жеваго.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на заяву, опубліковану на сайті телеканалу «Еспресо».

«Після підписання відповідних угод Арсеній Яценюк та Інна Авакова, які володіли 30% і 40% часток відповідно у статутному капіталі ТОВ «Аста Фінанс» (юридичної особи, що володіє 100% ТОВ «Голдберрі», яке здійснює мовлення під логотипом «Еспресо») відчужили їх на користь іноземного підприємства ATMOSPHERE ENTERTAINMENT, INC., зареєстрованого у штаті Нью-Йорк (США). Також зазначене іноземне підприємство придбало частину частки Лариси Княжицької у статутному капіталі ТОВ «Астра Фінанс» у розмірі 7,5%», – говориться в заяві.

Як наголошується, в результаті реалізованих угод Лариса Княжицька, дружина нардепа Миколи Княжицького, залишається опосередкованої власницею 22,5% телеканалу «Еспресо», 77,5% опосередковано володіє іноземне підприємство ATMOSPHERE ENTERTAINMENT INC.

«Кінцевим бенефіціарним власником ATMOSPHERE ENTERTAINMENT INC є громадянин України Іван Жеваго», – наголошується в документі.

На телеканалі також зазначили, що інформація про зміни в структурі його власності буде подана відповідним уповноваженим органам в порядку, передбаченому законодавством.

При цьому в «Еспрессо» підкреслили, що «зазначені зміни не вплинуть на редакційну політику».

Тим часом прес-секретар Яценюка Ольга Лаппо повідомила, що екс-прем’єр продав свою частку в телеканалі «Еспресо» майже за 1,5 млн дол.

«Арсеній Яценюк продав свою частку власності телеканалу «Еспресо»… Вартість угоди з американською компнією ATMOSPHERE ENTERTAINMENT, INC., створеною у штаті Нью-Йорк, США, – 1 млн 465 тис 281 доларів США. Угоду укладено абсолютно прозоро – без жодних схем оптимізації податків та використання офшорних компаній. Усі фінансові транзакції пройшли перевірку у відповідних банках Сполучених Штатів Америки та України. Податки, які надійдуть до державного бюджету, становитимуть близько 7 млн грн», – написала Лаппо на своїй сторінці в Facebook.

Вона додала, що угода була укладена відповідно до ухваленого в 2015 році Верховною Радою закону про прозорість власності ЗМІ.

Як повідомляє видання Українська правда, на початку грудня 2017 року засновник телеканалу «Еспресо», нардеп Микола Княжицький заявив, що олігарх і нардеп Костянтин Жеваго хоче купити «Еспресо». За його словами, телеканал є прибутковим, зокрема завдяки розміщенню реклами підприємств, пов’язаних з Костянтином Жеваго.

Нагадаємо, в серпні 2017 Арсеній Яценюк та Інна Авакова увійшли до структури власності телеканалу «Еспрессо» і стали його кінцевими бенефіціарами разом з Ларисою Княжицькою.

Телеканал «Еспресо» був створений восени 2013 року. Його засновниками виступили Лариса Княжицька і колишній головний редактор тижневика «Комментарии», а нині народний депутат від «Народного фронту» Вадим Денисенко.