Костянтин Жеваго заперечив причетність до хабара голові чи суддям Верховного Суду

Власник групи «Фінанси та Кредит», акціонер компанії Ferrexpo, олігарх Костянтина Жеваго, який перебуває за кордоном, стверджує, що він не має жодного відношення до дачі хабара голові чи суддями Верховного Суду, про що заявили керівники НАБУ та САП.

Костянтин Жеваго. Фото: Олександр Медведєв / НВ

Про це з посиланням на пресреліз пресслужби Костянтина Жеваго повідомляє видання Українська правда.

Як зазначається, Жеваго запевняє, що «він не має жодного відношення до ситуації з начебто одержанням хабара головою чи суддями Верховного Суду».

«Інформація деяких ЗМІ про те, що неправомірна вигода могла бути одержана від людей, які діяли в інтересах підприємця, повністю неправдива. К.Жеваго ніколи нікому не давав і не міг давати подібних вказівок. Він наполегливо просить засоби масовоі інформації не поширювати непідтверджені відомості, не ставати знаряддям маніпуляцій і не вплутувати його у справи, до яких він не має жодного відношення», – йдеться в пресрелізі.

У пресслужбі Жеваго заперечують зв’язок цієї справи з рішенням Великої палати Верховного Суду від 19 квітня 2023 року у справі про визнання законності придбання в 2002 році пакету акцій Полтавського гірничо-збагачувального комбінату (ПГЗК) компанією Ferrexpo, одним із акціонером якої є Костянтин Жеваго.

«Це очевидно безпідставний зв’язок і явна підтасовка. Велика палата ВС прийняла свою квітневу ухвалу не в моїх особистих інтересах, а в інтересах великої, публічної компанії з поважними акціонерами, яка торгується на основному майданчику Лондонської фондової біржі. Верховний Суд оголосив юридично вивірене рішення. Було припинено спробу сумнівних офшорних компаній, пов’язаних із фігурантами санкційних списків США і Європи, у тому числі громадянами Росії, здійснити рейдерське захоплення великого промислового активу. Ми з іншими акціонерами переконалися, що саме у найвищій судовій інстанції України ще можна домогтися захисту своїх законних прав», – заявив Жеваго.

Він вважає, що події навколо Верховного Суду можуть мати на меті дискредитацію цього державного органу. На його переконання, правоохоронні органи, які публічно заявили про виявлені ознаки хабарництва, мають довести свої обвинувачення шляхом доказового слідства, з вироком суду.

Жеваго запевнив, що у разі необхідності він та юристи відповідних компаній готові надати всі належні пояснення слідству і судовим інстанціям. «Ми зацікавлені у прозорому розслідуванні цієї справи, аби зняти всі підозри і підтвердити свою репутацію в Україні та серед зарубіжних партнерів», – сказав він.

Як повідомляє Інтерфакс-Україна, згідно з річним звітом Ferrexpo, наприкінці 2020 року – на початку 2021 року Господарський суд Києва відкрив судове провадження у старій справі акціонерів за позовами чотирьох компаній про визнання договору про продаж 40,19% акцій ПГЗК. До цього після тривалого періоду судових розглядів усі старі претензії було повністю відхилено у 2015 році Вищим господарським судом України.

Господарський суд Києва виніс рішення від 27 травня 2021 року на користь Ferrexpo, позивачі подали апеляції, і Північний арбітражний апеляційний суд у вересні 2022 року визнав договір купівлі-продажу 2002 року недійсним і наказав передати 40,19% акцій ПГЗК чотирьом компаніям: Trimcroft Services Limited, Calsfort Developments Limited, Emsworth Assets Limited, Gilson Investments Limited.

У свою чергу Ferrexpo подала касаційну скаргу до Верховного Суду. Слухання відбулося 17 листопада 2022 року, і після цього першого судового засідання сторонами було заявлено клопотання про розгляд справи у Великій палаті Верховного Суду, що і було схвалено на засіданні 1 грудня 2022 року.

Нагадаємо:

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine