РФ не направлятиме свою делегацію на сесію ПАРЄ

РФ не направлятиме свою делегацію на січневу сесію Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ), оскільки Асамблея не вжила заходів щодо захисту прав національних делегацій від дискримінації.

Парламентська Асамблея Ради Європи Фото: УНИАН

Про це заявив віце-спікер Держдуми РФ Петро Толстой, який курирує міжнародну діяльність, повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на агентство ТАСС.

«РФ не буде представляти свою делегацію в Парламентській асамблеї Ради Європи в січні в зв’язку з тим, що істотна умова нашої там роботи, а саме гарантії недискримінації прав національних делегацій, не було внесена до регламенту цієї організації. Тому рішення Росії утриматися від роботи в ПАРЄ в пленарному форматі залишається в силі до моменту зміни регламенту», – сказав Толстой.

У той же час, за його словами, РФ буде вести консультації з членами ПАРЄ з питання внесення змін до регламенту Асамблеї.

«Ми все-таки намагаємося переконати лідерів політичних груп, працівників секретаріату ПАРЄ і так далі в тому, що необхідні сутнісні зміни в роботі організації … Ми бачимо зусилля (в цьому напрямку генсека Ради Європи Турбйорна – ред.) Ягланда та доповідь (лідера групи соціалістів в ПАРЄ Мікеле – ред.) Ніколетті, який закликає гармонізувати склади двох органів Ради Європи – Комітету міністрів та Парламентської асамблеї … Подивимося, у що конкретно це виллється, це буде зрозуміло тільки після того, як в січні пройде сесія», – зазаначив віце-спікер Держдуми РФ.

Перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко, коментуючи відмову РФ надсилати свою делегацію на січневу сесію ПАРЄ, зазначила, що Росія не змогла знайти підтримку членів Асамблеї.

«Росія не присилатиме свою делегацію в ПАРЄ цього року. Попри всі зусилля Аграмунтів і Ягланда повернути росіян без будь- яких передумов, серед членів ПАРЄ не знайшлося критичноЇ маси любителів Кремля, згодних на таке порушення фундаментальних принципів РЄ», – написала Геращенко на своїй сторінці в Facebook.

Перший віце-спікер Верховної Ради України Ірина Геращенко Фото: Facebook Iryna Gerashchenko

Вона вказала, що зусиллям лобістів Кремля протистояла велика дипломатична робота, проведена керівництвом України, МЗС і делегацією Верховної Ради в ПАРЄ.

«Працюємо далі. Тим більше, що на січневій сесії ПАРЄ прийматимуть дві важливі резолюції, зокрема і про гуманітарну ситуацію на Донбасі», – додала Геращенко.

Як повідомлялось, Генсек РЄ Турбйорн Ягланд заявив, що у організації розглядають питання про скасування санкцій проти Росії, які були накладені за агресію Москви щодо України. Мова може йти про повернення делегації РФ права голосу в ПАРЄ.

Перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко вказала, що заяви Ягланда про можливість повернення делегації РФ права голосу в ПАРЄ є його «самодіяльністю» і суперечать рішенням Комітету міністрів ЄС і резолюціям ПАРЄ.

МЧС України заявив, що повернення делегації РФ в ПАРЄ без виконання Росією резолюцій ООН і ОБСЄ, відновлення територіальної цілісності України і виведення російських військ з окупованого Донбасу суперечить міжнародному праву.

Нагадаємо, 10 квітня 2014 року ПАРЄ ухвалила резолюцію, якою позбавила делегацію РФ права голосу в Асамблеї і виключила її представників з усіх керівних органів до кінця року за незаконну окупацію Криму. У січні 2015 року ПАРЄ продовжила ці обмеження до квітня. У відповідь на це російська делегація покинула ПАРЄ до кінця 2015 року.

24 червня 2015 року ПАРЄ продовжила обмеження повноважень російської делегації, заявивши, що повернеться до перегляду цього питання в січні 2016 року. Також ПАРЄ зажадала від Росії негайно анулювати рішення про незаконну анексію Криму.

Протягом 2016 року і в поточному році делегація РФ не брала участі в роботі ПАРЄ.

20 жовтня 2017 року Ягланд відвідав Москву, де під час зустрічі з міністром закордонних справ РФ Сергієм Лавровим обговорював питання участі Росії в роботі всіх органів Ради Європи.

В грудны 2017 року делегати ПАРЄ від 20 держав-членів Ради Європи підписали декларацію «Захистити цінності Ради Європи і авторитет» із закликом припинити спроби повернути російську делегацію в Асамблею без виконання Росією резолюцій ПАРЄ.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine