США розширили санкційний список проти РФ

Новини
Фото: Коллаж © Ridus.ru

США розширили санкційний список проти Росії, введений через агресію РФ в Україні. В оновлений перелік увійшли 21 фізична особа і 21 компанія.

Про це повідомляється на сайті Міністерства фінансів США, передає Центр журналістських розслідувань.

До списку санкцій фізичних осіб включені як громадяни РФ, так і громадяни України, причетні до діяльності так званих «ДНР» і «ЛНР».

Зокрема, в нього потрапили заступник міністра енергетики РФ Андрій Черезов, який відповідав за ухвалення рішення про постачання газових турбін, вироблених на спільному з Siemens підприємстві ТОВ «Сіменс технології газових турбін», до Криму; глава департаменту Міненерго РФ Євген Грабчак, що відповідає за розвиток електроенергетичних проектів на півострові; глава ТОВ «ВО «Технопромекспорт» Сергій Топор-Гілка, який провів з ТОВ «Сіменс технології газових турбін» переговори про постачання їх турбін для проекту в Тамані і відповідав за їх передачу в Крим.

Крім того, в список потрапили Валерій Абрамов, генеральний директор АТ «ВАД» (Санкт-Петербург), яке будує трасу «Таврида» в Криму, і його перший заступник Віктор Перевалов. Сама компанія «ВАД» включена до списку санкцій організацій.

Також в список фізосіб включені: так званий «губернатор Севастополя» Дмитро Овсянников, «міністр держбезпеки ДНР» Володимир Павленко, «глава МЗС ДНР» Наталія Никонорова, «міністр доходів і зборів ДНР» Олександр Тимофєєв, в.о «міністра інформації ДНР» Ігор Антипов, «міністр паливно-енергетичного комплексу ДНР» Олексій Грановський, «міністр економічного розвитку і торгівлі ЛНР» Олена Костенко, «міністр праці ЛНР» Світлана Малахова, «міністр фінансів ДНР» Катерина Матющенко, «міністр юстиції ДНР» Олена Радомська, в.о. «міністра енергетики ЛНР» Олександр Мельничук, і, ймовірно, його син Сергій Мельничук, «куратор» підприємств в «ДНР» і «ЛНР» Володимир Пашков, в.о. «міністра палива, енергетики та вугільної промисловості ЛНР» Павло Мальгін.

У число організацій і підприємств, що потрапили під санкції США, включені російські компанії: ТОВ «ВО «Технопромекспорт» – «дочка» російського госконцерну «Ростех»; АТ «Силові машини», яке разом з німецьким Siemens входить в спільне підприємство ТОВ «Сіменс технології газових турбін», яке виготовило турбіни, згодом незаконно переміщені до Криму.

У списку санкцій також опинились: польська компанія Doncoaltrade, яка пов’язана з «заступником міністра енергетики ЛНР» Олександром Мельничуком; ЗАТ «Внешторгсервіс», котре об’єднало найбільші шахти і промислові підприємства окупованого Донбасу; ТОВ «Компанія «Газ-Альянс», підконтрольна біглому українському олігарху Сергію Курченко; ТОВ «Євро Поліс», яке пов’язане з російським бізнесменом Євгеном Пригожиним, відомого як «кухар Путіна».

Також під санкції потрапили 12 компаній, пов’язаних з ВАТ «Сургутнафтогаз» яке вже знаходиться під секторальними санкціями, в тому числі: ТОВ «ВО «Кірішінефтеоргсинтез», ТОВ «Кірішіавтосервіс», «Сургутнефтегазбанк», страхове товариство «Сургутнефтегаз», ВАТ «Радгосп «Червішевскій», ТОВ «Сургутмебель», «Ленгіпронефтехім», ТОВ «Медіа-Інвест», ТОВ «Новгороднефтепродукт», «Псковнефтепродукт», «Калінінграднефтепродукт», «Псковнефтепродукт», «Тверьнефтепродукт».

Починаючи з 2014 року, США, ЄС, а також країни «Великої сімки» і ряд інших країн світу, ввели проти Росії кілька пакетів санкцій, окремо через анексію українського Криму і агресію на сході України. Вони стосуються російських фізичних і юридичних осіб, а також осіб та установ з лав донбаських і кримських сепаратистів і представників колишнього керівництва України. Крім того, санкції накладені і на деякі галузі економіки Росії.

Як повідомлялось, 2 августа 2017 року американський президент Дональд Трамп підписав закон про нові санкції США проти Росії, Північної Кореї та Ірану. Новий закон, ухвалений переважною більшістю в палаті представників і Сенаті, посилює санкції щодо Росії і дає Конгресу США право блокувати рішення президента про їх скасування.

В кінці вересня 2017 року Мінфін США повідомив про введення нових санкцій проти енергетичного і банківського секторів економіки Росії, які були накладені за її агресію проти України. Зокрема, обмежувальні заходи, які набрали чинності з 28 листопада 2017 року, передбачають скорочення максимального терміну ринкового фінансування російських банків, які потрапили під санкції, до 14 днів, а нафтогазових компаній – до 60 днів. Крім того, заборонено продавати нові цінні папери, випущені російськими компаніями.

Під удар нових санкції в першу чергу підпадають такі великі російські банки, як «Сбербанк», «Внешэкономбанк», «Росэксимбанк» і «ВТБ Банк», а також російські енергетичні гіганти, включаючи «Газпром», «Лукойл» і «Транснефть».