Чубаров закликав кримчан бойкотувати незаконні «вибори» президента РФ

Глава Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат Рефат Чубаров закликав жителів окупованого Криму всіх національностей бойкотувати «вибори» президента РФ, які Росія має намір незаконно провести 18 березня на півострові.

Народний депутат, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров Фото: investigator.org.ua

Про це Чубаров написав на своїй сторінці в Facebook, після того як російські силовики 27 січня зірвали збори активістів громадського об’єднання «Кримська солідарність» в Судаку під приводом нібито пошуку зброї в приміщенні, повідомляє Центр журналістських розслідувань.

«Зрозуміло, що російськими окупантами здійснена чергова акція залякування кримськотатарських активістів. З іншого боку, дуже яскрава і переконлива акція, яка в максимально доступній формі показує всім жителям Криму, як вести себе 18 березня 2018 року, на який окупанти призначили незаконні вибори «президента» Росії», – зазначив глава Меджлісу.

Він висловив переконання, що кримські татари в переважній більшості і так не прийдуть на «вибори» і закликав жителів півострова всіх національностей бойкотувати незаконно організований РФ виборчий процес.

«Після акцій, подібних до сьогоднішньої, кожен з тих нечисленних співвітчизників, хто, проявивши слабкість або малодушність, з’явиться 18 березня 2018 року на виборчій дільниці, стане вічним ізгоєм серед своїх співвітчизників і одновірців. Абсолютний бойкот незаконних в окупованому Криму виборів, призначених на 18 березня 2018 року. 18 березня 2018 року – жодного кримського татарина, жодного етнічного українця, жодного патріота України – жителя Криму, незалежно від його національності, на незаконно відкритих виборчих дільницях незаконно призначених виборів президента Росії в тимчасово окупованому Криму!», – підкреслив Чубаров.

Як повідомлялося, 27 січня 2018 року в окупованому Криму в Судаку російські силовики зірвали щомісячні збори громадського об’єднання «Кримська солідарність» під надуманим приводом, що в приміщенні, в якому воно проходило, знаходиться зброя. До оточеної ОМОНом і Росгвардією будівлі підігнали автозак, приміщення обшукали з собаками, а у всіх присутніх активістів зібрали паспортні дані під загрозою того, що інакше їх доставлять у відділення поліції.

Нагадаємо, вибори президента Росії планують провести 18 березня 2018 року – в річницю анексії Криму. Відповідний закон, який передбачає перенесення дати виборів, схвалили Державна дума і Рада Федерації Росії і підписав російський президент Володимир Путін.

Бюро з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ і моніторингова місія Євросоюзу відмовилися направляти до окупованого Криму своїх представників для спостереження за ходом «виборів» президента РФ в 2018 році.

Раніше БДІПЛ ОБСЄ і Євросоюз також не спостерігали за «виборами» депутатів Держдуми, які 18 вересня 2016 року Росія незаконно провела в окупованому Криму.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine