У Москві Siemens оскаржив рішення суду, який відхилив позов до «Ростех» про повернення турбін з Криму

Новини
Фото: Reuters

У Москві Дев’ятий арбітражний апеляційний суд прийняв до розгляду скаргу Siemens на рішення Арбітражного суду, який відхилив позов до структур держконцерну «Ростех» – ВАТ «ВО «Технопромекспорт» і ТОВ «ВО «Технопромекспорт» – про повернення німецьких турбін, незаконно переміщених в окупований Крим в обхід санкцій Євросоюзу.

Про це повідомляє агентство ТАСС з посиланням на матеріали справи, передає Центр журналістських розслідувань.

«Розгляд скарги призначено на 1 березня», – пише агентство.

14 грудня 2017 року Арбітражний суд Москви відмовив Siemens у визнанні недійсною угоди щодо постачання чотирьох газотурбінних установок на адресу «Технопромекспорт», який згодом перемістив їх в Крим, і поверненні даного майна.

Нагадаємо, 21 липня 2017 року Siemens підтвердив незаконне переміщення чотирьох своїх газових турбін, призначених для проекту в Тамані, на територію окупованого Криму і заявив про призупинку поставок генеруючого обладнання за діючими контрактами з держкомпаніями РФ. Концерн заявив про вихід зі складу ЗАТ «Интеравтоматика», яка задіяна в установці турбін на ТЕС в Криму.

28 липня «Технопромекспорт» визнав, що поставив у окупований Крим газові турбіни Siemens після їхньої «модернізації».

4 серпня Рада ЄС внесла до списку санкції, введених проти Росії, трьох росіян і три російські компанії, відповідальних за незаконну поставку газових турбін Siemens в окупований Крим.

2 листопада, під час засідання Арбітражного суду Москви представник «Технопромекспорт» повідомив, що Siemens представив російській компанії перед засіданням суду письмові пояснення, згідно з якими газові турбіни були вироблені не спільним підприємством «Сіменс технології газових турбін», а німецькою Siemens AG.

14 грудня 2017 року заступник глави Міненерго РФ Андрій Черезов повідомив журналістам, що дві турбіни на двох споруджуваних ТЕС в Криму вже змонтовані, ще 2 – будуть встановлені до 2018 року. За його словами, обладнання буде обслуговувати компанія «Технопромекспорт».