У Москві суд відмовив Siemens в поверненні турбін з Криму

Новини
Фото: Siemens Pressebild

Арбітражний суд Москви в четвер, 14 грудня, відмовив у задоволенні позову концерну Siemens до ВАТ «ВО «Технопромекспорт» і ТОВ «ВО «Технопромекспорт» – «дочок» держкорпорації «Ростех» – про повернення німецьких турбін, незаконно переміщених в окупований Крим в обхід санкцій Євросоюзу.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на інформацію агентства Інтерфакс.

«Арбітражний суд Москви на засіданні 14 грудня відмовив у задоволенні позову німецької Siemens до ВАТ «ВО «Технопромекспорт» і ТОВ «ВО «Технопромекспорт» з приводу незаконного, як вважає позивач, переміщення турбін в Крим», – пише агентство.

Крім цього, Арбітражний суд відмовив «Технопромекспортам» у зустрічному позові до Siemens.

Siemens звинувачує два «Технопромекспорти» в тому, що вони незаконно перемістили до Криму чотири турбіни, поставлені для будівництва електростанцій в Тамані. Згідно санкційним обмеженням Євросоюзу, німецька компанія забороняла використовувати свої турбіни для виробництва електроенергії в Криму, оскільки ЄС не визнає незаконну анексію Криму Росією.

Одночасно позов до «Технопромекспорт» подало спільне підприємство Siemens і російських «Силових машин» – ТОВ «Сіменс технології газових турбін», яке виготовило це обладнання для Тамані. СП також вимагає повернення турбін. Siemens залучений до даної справи як третя особа, яка не заявляє самостійних вимог. Цей позов буде розглянутий 10 січня 2018 року.

У той же час в четвер заступник глави Міненерго РФ Андрій Черезов повідомив журналістам, що дві турбіни на двох споруджуваних ТЕС в Криму вже змонтовані, ще 2 – будуть встановлені до 2018 року.

«Перші дві турбіни на Севастопольській і Сімферопольської ТЕС вже змонтовані, виконуються заходи щодо центрування, тобто це вже заходи, які робляться перед запуском. Монтаж других турбін закінчується в грудні. Основні блоки стоять вже на основних фундаментах», – сказав Черезов.

За його словами, обладнання буде обслуговувати компанія «Технопромекспорт».

У Siemens раніше заявляли, що обладнання, яке пройшло монтаж, втратить свою вартість, і просили про забезпечувальні заходи за позовами – але суд в цих заходах відмовив. Турбіни оцінювалися в суму близько 150 млн. євро.

Газові турбіни Siemens у Камишовій бухті Севастополя Фото: Youtube TMPFM2

Нагадаємо, 21 липня 2017 року Siemens підтвердив незаконне переміщення чотирьох своїх газових турбін, призначених для проекту в Тамані, на територію окупованого Криму і заявив про призупинку поставок генеруючого обладнання за діючими контрактами з держкомпаніями РФ. Концерн заявив про вихід зі складу ЗАТ «Интеравтоматика», яка задіяна в установці турбін на ТЕС в Криму.

28 липня «Технопромекспорт» визнав, що поставив у окупований Крим газові турбіни Siemens після їхньої «модернізації».

4 серпня Рада ЄС внесла до списку санкції, введених проти Росії, трьох росіян і три російські компанії, відповідальних за незаконну поставку газових турбін Siemens в окупований Крим.

8 вересня СП «Сіменс технології газових турбін» подало до Арбітражного суду Москви позов до двох структур держконцерну «Ростех» – ТОВ «ВО «Технопромекспорт» і ВАТ «ВО «Технопромекспорт», які, як вважають в Siemens, поставили її газові турбіни в обхід європейських санкцій до окупованого Криму.

16 жовтня ТОВ «Технопромекспорт» заявив в Арбітражному суді Москви зустрічний позов до Siemens, зажадавши визнати частково недійсним договір між «Сіменс технології газових турбін» і ВАТ «Технопромекспорт» на постачання турбін, які згодом були перевезені в Крим. 18 жовтня Арбітражний суд прийняв зустрічний позов дочок «Ростеху» до Siemens.

2 листопада, під час засідання Арбітражного суду Москви представник «Технопромекспорт» повідомив, що Siemens представив російській компанії перед засіданням суду письмові пояснення, згідно з якими газові турбіни були вироблені не спільним підприємством «Сіменс технології газових турбін», а німецькою Siemens AG.

13 листопада голова «Ростеха» Сергій Чемезов заявив, що «Технопромекспорт» не може повернутиSiemens турбіни з анексованого Криму, оскільки німецька компанія відмовилася викупити їх за запропоновану російською стороною ціну, що включає витрати на доставку і зберігання турбін на півострові.

11 грудня в офіційному журналі Ради ЕС було опубліковано повідомлення, що «Технопромекспорт» подав до Суду Євросоюзу позов з вимогою скасувати європейські санкції, які були накладені на компанію у зв’язку з незаконними поставками турбін Siemens в окупований Крим.