Північ Криму і Севастополь знову залишалися без світла

Новини

Короткочасне порушення електропостачання на півночі окупованого Криму і в Севастополі відбулося вдень 14 лютого через аварійне відключення високовольтної лінії 220 кВ «Джанкой – Насосна 2».

Про це повідомляє прес-служба «Крименерго», передає Центр журналістських розслідувань.

«В результаті дії протиаварійної автоматики (ЛАЗПС) короткочасно частково припинялося енергопостачання споживачів Джанкоя, Джанкойського, Красноперекопського, Красногвардійського, Роздольненського районів, а також частково міста Севастополя сумарною потужністю 99 МВт (близько 243 тисяч абонентів)», – йдеться в повідомленні.

У «Крименерго» поінформували, що відключення сталося о 13:35, а о 13:49 електроенергію відновили в повному обсязі.

Президент Росії Володимир Путін запустив першу нитку енергомосту Кубань – Крим 2 грудня 2015 року. Всі чотири гілки енергомосту почали працювати навесні 2016 року.

Всього в рамках реалізації проекту енергомосту побудували дві нові підстанції, модернізували і реконструювали п’ять діючих підстанцій, звели понад 800 км ліній електропередач класом напруги 220-500 кВ, проклали по дну Керченської протоки чотири ланцюги з кабельних ліній загальною протяжністю 230 км.

Монтаж та установлення підводного кабелю для енергомосту здійснювала китайська компанія «Цзянсу Хентун Пауер Систем». Його укладання здійснювало китайське судно-кабелеукладач JIAN JI 3001.

26 жовтня 2016 року, президент РФ Володимир Путін, виступаючи на форумі ОНФ в Криму, визнав, що прокладений з Краснодарського краю по дну Керченської протоки енергоміст не в змозі забезпечити в повному обсязі електрикою анексуваний півострів. Для стабільного енергопостачання Криму необхідно прокласти з Росії магістральний газопровід і побудувати електростанції.

Детальніше про те, як впливають санкції на енергозабезпечення окупованого Криму читайте в циклі матеріалів Центру журналістських розслідувань в спецпроекту «Бізнес на два фронти і в обхід санкцій» про вплив західних і українських санкцій на галузі економіки окупованих Криму і Севастополя і діяльність окремих знакових для півострова підприємств.