Німеччина стурбована рішенням Газпрому розірвати контракт з Нафтогазом України

Новини
Фото: zn.ua

Німеччина стурбована рішенням російського ПАТ «Газпром» розірвати контракт на поставку газу з НАК «Нафтогаз України» і закликає сторони до врегулювання спору.

Як повідомляє агентство Reuters, про це заявив прес-секретар уряду ФРН Штеффен Зайберт, передає Центр журналістських розслідувань.

Він підкреслив, що обидві компанії повинні дотримуватися рішення Стокгольмського арбітражу, який зобов’язав «Газпром» виплатити понад 2,5 млрд дол «Нафтогазу», проте замість цього російська компанія вирішила скоротити поставки в Україну.

«В інтересах Німеччини та Європейського Союзу, а також в інтересах Росії і України, щоб обидві країни показали себе надійними партнерами в поставках газу до Європи і гарантували безперебійні поставки», – сказав Зайберт.

Як повідомлялося, 1 березня НАК «Нафтогаз України» виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому. За рішенням арбітражу, Нафтогаз домігся компенсації в сумі 4,63 млрд доларів за недопоставку Газпромом узгоджених обсягів газу для транзиту. За результатами двох арбітражних проваджень у Стокгольмі Газпром повинен оплатити 2,56 млрд доларів на користь Нафтогазу.

Україна офіційно попередила Євросоюз про те, що Росія не виконує свої договірних зобов’язань по транзиту газу, а також відмовляється виконувати рішення Стокгольмського арбітражу.

1 березня ПАТ «Укртрансгаз» повідомив, що російський «Газпром» з початку 2018 року жодного разу не забезпечив тиск на вході в ГТС України, яке відповідало хоча б мінімальним умовам транзитного контракту.

Також «Газпром» повернув «Нафтогазу України» авансовий платіж, сплачений українською стороною в рамках виконання рішення арбітражу, і відмовився поставляти газ по передоплаті. У Києві заявили, що вважають це відмовою виконувати арбітражне рішення.

3 березня «Газпром» заявив про початок процедури розірвання контрактів на поставку і транзит газу з НАК «Нафтогаз України».